Skutki mobbingu

Z całą pewnością mobbing to zjawisko, którego pojawienie się zawsze niesie ze sobą mnóstwo negatywnych skutków. Niestety coraz częściej zdarza się, że są one wręcz katastrofalne. Negatywny wpływ mobbingu odczuwa nie tylko ofiara, ale również przedsiębiorstwo w którym pracowała i gdzie doświadczyła tego przykrego zjawiska.

Gamma - Skutki mobbingu

   

  Z całą pewnością mobbing to zjawisko, którego pojawienie się zawsze niesie ze sobą mnóstwo negatywnych skutków. Niestety coraz częściej zdarza się, że są one wręcz katastrofalne. Negatywny wpływ mobbingu odczuwa nie tylko ofiara, ale również przedsiębiorstwo w którym pracowała i gdzie doświadczyła tego przykrego zjawiska. Negatywne skutki mobbingu mogą mieć zarówno charakter materialny jak i niematerialny, w zależności od sytuacji oraz charakteru firmy, w której doszło do tego niezbyt przyjemnego zjawiska. Skutki mobbingu zarówno dla ofiary jak i firmy mogą być następujące:


  - ofiary mobbingu poddają się absencji od życia zawodowego, spowodowanej licznymi chorobami, których nabawiły się w czasie stosowania na nich tej praktyki;
  - zaangażowanie w pracę u ofiar mobbingu spada niemal do zera;
  - pracodawca wypłaca stałą wysokość wynagrodzenia wszystkim osobom będącym ofiarami mobbingu, chociaż ich praca w tym czasie jest mało efektywna i wydajna, a zadania im powierzone w tym czasie niezwykle rzadko wykonywane są z należytą starannością;
  - wśród pracowników pojawia się syndrom wyuczonej bezradności;
  - jeśli sprawa mobbingu w firmie dostanie się do wiadomości publicznej firma ta traci swoją cenną reputację, na którą bardzo często jej pracownicy pracowali ciężko i długotrwale;
  - ofiary mobbingu mają bardzo zaburzone relacje interpersonalne, stają się nieufne wobec nawet najbliższych;
  - w firmie zaczyna panować atmosfera wzajemnej podejrzliwości i braku zaufania, co bardzo negatywie odbija się na jakości wykonywanej pracy;
  - mobbing przyczynia się także do spadku wydajności pracy kadry zarządzającej, która zamiast skupiać się na własnych obowiązkach, musi zmagać się z problemami, jakich niewątpliwie dostarcza mobbing w miejscu pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

  Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online


  Bardzo często mobbing niszczy osoby, których dotyka. Nie od strony fizycznej, ale psychicznej. Takie osoby tracą pewność siebie i ochotę na kontakty z innymi ludźmi. Podejrzewają wszystkich o nieuczciwość i często nie potrafią już nikomu obcemu zaufać choćby w niewielkim stopniu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.