Sprzedaż przez telefon

Czy sprzedaż przez telefon może być skuteczna? Oczywiście – wiele szkoleń sprzedażowych dotyczy właśnie tego tematu.

11 września 2017
zdjęcie - Sprzedaż przez telefon

Czy jest to proste zadanie? Zdecydowanie nie. Aby skutecznie sprzedawać w internecie, trzeba zdobyć wiele niezbędnych informacji, przydatne nierzadko okazują się również indywidualne predyspozycje osoby sprzedającej - ci, którzy łatwo nawiązują kontakty z innymi ludźmi, często radzą sobie zdecydowanie lepiej.

W jaki sposób zdobyć wiedzę o tym, jak skutecznie sprzedawać przez telefon? Sposobów jest wiele. Można skorzystać z jednego ze szkoleń sprzedażowych - są one często organizowane w wielu większych miastach w Polsce. Odpowiednie szkolenie pozwala jego uczestnikom uzyskać niezbędną wiedzę, podaną w przystępnej i zrozumiałej formie. Nie wszystkie szkolenia sprzedażowe są jednak warte uwagi - trzeba więc zwracać szczególną uwagę na to, jakie szkolenie chce się wybrać.

Najważniejszą rzeczą podczas sprzedaży telefonicznej jest indywidualne podejście do klienta. Chcąc traktować każdego w ten sam sposób nie uzyskamy dobrych wyników. Wiele osób kieruje się w sprzedaży telefonicznej własnym doświadczeniem, a niekiedy także intuicją - dzięki temu wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z konkretną osobą, aby nakłonić ją do zakupu.

Nie bez znaczenia jest też to, jaka jest docelowa grupa odbiorców danego produktu. Innych strategii sprzedaży i rozmowy należy używać z osobami starszymi, a innych w przypadku młodzieży.

 

Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj techniki wpływu i techniki radzenia sobie z psychomanipulacją. Dowiedz się jak profesjonalnie prowadzić rozmowę biznesową. Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: Odwiedź ten dział.

 

Sprzedawca musi sprawiać wrażenie osoby zainteresowanej potrzebami klienta, wykazującej dla niego zrozumienie i oferującym dobre rozwiązania. Formalne i oficjalne zwroty nie zawsze są najlepszym wyjściem podczas sprzedaży przez telefon. Warto więc wysłuchać obiekcji i obaw klienta, i zapewnić go, iż są one nieuzasadnione. Budowanie zaufania u klientów jest bardzo ważne - to właśnie ono sprawia, że wiele osób decyduje się na zakup danego produktu. Nie można dać się wyprowadzić z równowagi podczas rozmowy - należy zachować spokój i kulturę wypowiedzi nawet wtedy, gdy klient jest nieuprzejmy.

Przy sprzedaży przez telefon - jak również przy każdym innym rodzaju sprzedaży - najważniejsze jest budowanie swojej marki. Firma, która cieszy się zaufaniem klientów i dobrą opinią, może liczyć na znacznie większe zyski. Zadowoleni klienci polecą danego sprzedawcę swoim znajomym, co wpłynie na zwiększenie sprzedaży.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
13 listopada 2018
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów i jakie czynniki mogą wpływać na to, co mówimy i robimy, w tym także – co kupujemy. Co najlepsze, ta wiedza naukowa jest łatwo dostępna i może pomóc ci w zostaniu świetnym sprzedawcą.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.