Stresująca praca, stresujące życie prywatne

Żyjemy w świecie, w którym stres jest nieodłącznym elementem codzienności. Stresujemy się w domu, w pracy, w samochodzie, a nawet podczas spotkań towarzyskich. Jesteśmy poddawani ciągłej ocenie i krytyce, jesteśmy wielozadaniowi i przemęczeni.

Gamma - Stresująca praca, stresujące życie prywatne

  Te wszystkie momenty składają się na bardzo stresujące życie. A stres prowadzi do wielu nieprzyjemnych sytuacji - pogorszenie stosunków rodzinnych i zawodowych, wybuchy emocji, a także pogorszenie stanu zdrowia. Firmy coachingowe przygotowały ciekawe programy szkoleniowe, "Zarządzanie stresem szkolenie", polecane szczególnie dla pracowników branż wyjątkowo narażonych na stresowe sytuacje - obsługa klienta, menadżerowie, pracownicy służb mundurowych, nauczyciele.

  Szkolenie w większości szkół odbywa się weekendowo, najdłuższe z nich trwają 2 dni. Większość szkół w ramach ceny oferuje materiały szkoleniowe, kawę i obiad podczas przerwy. Warto wczytać się w zasady aby wiedzieć czego możemy oczekiwać od organizatora.

  Plan zajęć zawiera zajęcia z psychologiem i coachem, którzy szczegółowo omówią czym jest stres, jaką pełni rolę w naszym życiu, czy zawsze jest negatywnym odczuciem, kiedy działa motywująco, gdzie są granice, jak wpływa na wydajność i stosunki międzyludzkie i najważniejsze - jak sobie z tym stresem radzić, a jak wykorzystać go na swoją korzyść.

  Chcesz poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą przywództwa i rozwijania swoich kompetencji managerskich? Interesują Cię szkolenia sprzedażowe? Zobacz szkolenia zamknięte i otwarte realizowane w Gammie.

  Istnieje wiele technik radzenia sobie ze stresem dlatego też zajęcia obejmują wykłady, ćwiczenia, panele grupowe i dyskusje na temat odpowiedniego oddychania, trików pomagających na radzenie sobie w stresujących sytuacjach, aranżowanie scenek sytuacyjnych, niekonwencjonalne wychodzenie ze stresujących sytuacji, radzenie sobie z krytyką i wypaleniem zawodowym.

  Ważne jest także odpowiednie identyfikowanie i nazywanie problemu - może się okazać, że stres przełożył się na sferę zdrowotną i konieczna będzie konsultacja z lekarzem. W tym wszystkim pomagają szkolenia antystresowe.

  Wiele szkół oferuje nie tylko wykłady, ale także zajęcia plenerowe podczas których poznamy nietypowe sposoby na radzenie sobie ze stresem. Szkolenie kończy się wydaniem odpowiedniego dyplomu. Może on być atutem podczas kolejnej rozmowy o pracę podczas której zastosujemy oczywiście nowo poznane techniki.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.