Szkolenia dla działu hr

Miarą rozwoju firmy jest między innymi to, czy i w jakim stopniu możemy pozwolić sobie na pokrywanie kosztów szkoleń dla naszych pracowników. Polskie prawo pracy obliguje pracodawcę do organizowania i pokrywania kosztów szkoleń BHP i instruktażu przy stanowisku pracy. Nic nie wspomina natomiast o dodatkowych szkoleniach i kwestiach z rozliczaniem czasu pracy i pokrywaniu kosztów uczestnictwa.

   
  Miarą rozwoju firmy jest między innymi to, czy i w jakim stopniu możemy pozwolić sobie na pokrywanie kosztów szkoleń dla naszych pracowników. Polskie prawo pracy obliguje pracodawcę do organizowania i pokrywania kosztów szkoleń BHP i instruktażu przy stanowisku pracy.

  Nic nie wspomina natomiast o dodatkowych szkoleniach i kwestiach z rozliczaniem czasu pracy i pokrywaniu kosztów uczestnictwa.
   
  Oczywiście w obiegu są dwie przeciwstawne opinie – jedna z nich mówi, że czas spędzony na dodatkowych, nieobowiązkowych szkoleniach nie powinien być zaliczony do czasu pracy – pracownik powinien wtedy wziąć urlop, lub ten czas odpracować.

  Druga strona zaś twierdzi, że jeżeli pracodawca wyraził zgodę na szkolenie i/lub dodatkowo pokrywa jego koszty czas spędzony na szkoleniu jak najbardziej może zostać zaliczony do czasu pracy. To oczywiście tylko jeden z przykładów, gdzie w grę wchodzi uznaniowość i dobre praktyki wypracowane w firmie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.


  Takich kwestii, które są dość płynne i nie regulowane wprost w kodeksie pracy jest znacznie więcej. Dlatego też szkolenia hr bp są tym obszarem, na którym nie należy oszczędzać. Nie dość, że podnoszą one wartość pracowników i rozwijają ich kompetencje, dodatkowo także (a może przede wszystkim) pozwolą na zdobycie praktycznej wiedzy w stosowaniu prawa pracy.

  Szkolenia takie są też polem do wymiany doświadczeń pomiędzy pracownikami działów HR różnych firm, dzięki czemu można podpatrzeć ciekawe rozwiązania różnych problematycznych kwestii. Może niektóre z nich da się zastosować w Twojej firmie?

  Często właśnie tak się dzieje, że szkolenia czy warsztaty oprócz wiedzy czysto merytorycznej niosą ze sobą wartość dodaną – choćby w postaci nawiązania kontaktów, czy wymiany doświadczeń. Dodatkowo jeśli uczestnikami są też osoby zajmujące się rekrutacją, to może podczas takiego eventu spotkają wartościową osobę, którą będzie można przekonać do współpracy?
   
  Nie bójmy się inwestować w szkołę hr business partner, nawet jeśli nie przyniesie ona natychmiastowych efektów, czy zysku, pozwoli jednak na podniesienie kompetencji naszych pracowników, przedstawi różne narzędzia szkoleniowe a być może także na uniknięcie kosztownych błędów wynikających z niewiedzy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.