Jakie szkolenia dla project managera?

Project manager jest bardzo ważną osobą, która odpowiedzialna jest za realizację projektów. Zarządzanie poprzez projekty staje się od pewnego czasu coraz popularniejszym i coraz chętniej wykorzystywanym sposobem realizacji zadań.

zdjęcie - Jakie szkolenia dla project managera?

Jakie szkolenia dla project managera?

Project manager jest bardzo ważną osobą, która odpowiedzialna jest za realizację projektów. Zarządzanie poprzez projekty staje się od pewnego czasu coraz popularniejszym i coraz chętniej wykorzystywanym sposobem realizacji zadań.

Nawet bardzo trudne i skomplikowane projekty można zrealizować za pomocą projektów. Jednak w tym celu niezbędna jest kompetentna, dobrze wykwalifikowana i zorganizowana grupa projektowa. Na czele takiej grupy staje właśnie project manager, którego zadaniem jest również dobór członków zespołu.

Każdy realizowany projekt musi mieć swoją grupę osób, która zajmuje się realizowaniem zadań w projekcie. Project manager odpowiedzialny jest zarówno za wybór członków do zespołu, przydział zadań, realizowanie tych zadań, jak również przyjmuje na siebie odpowiedzialność za cały projekt.

Z uwagi na tę odpowiedzialność, musi być osobą bardzo dobrze przygotowaną do pełnienia takich obowiązków, odpowiednio wykształconą, posiadającą odpowiednie kwalifikacje i kompetencje, a przy tym mieć odpowiedni szacunek ze strony pracowników i członków zespołów projektowych.

Aby wszystko to było możliwe, project manager musi mieć odpowiednie kompetencje. Do uzyskania ich nie wystarczy jedynie ukończenie odpowiednich studiów, ale niezbędne jest również regularne podnoszenie kwalifikacji, uzupełnianie wiedzy i zdobywanie nowych informacji, które mogą okazać się niezbędne, by poprawnie realizować projekty.

W tym celu project manager musi nieustannie podnosić swoje kompetencje i aktualizować posiadaną wiedzę. Do tego niezbędne okażą się szkolenia i kursy, które podniosą kwalifikacje, zwiększą umiejętności i pomogą aktualizować wiedzę na najważniejsze tematy.

Do najbardziej podstawowych należy zarządzanie projektami szkolenie (agile pm foundation) dedykowane liderom grup, aby świadomie dobierali oni swoich współpracowników w zespole projektowym i odpowiedzialnie zarządzali grupą.

Szkolenie agile powinien odbyć każdy lider grupy projektowej. Wydaje się to być niezbędne, aby project manager zdobył niezbędne umiejętności i odpowiedzialnie zarządzał współpracownikami tak, by cały zespół mógł odnosić sukcesy i jeszcze sprawniej funkcjonował.

Scrum szkolenia organizowane są w wielu dużych miastach, gdzie mogą uczestniczyć w nich liderzy grup projektowych z różnych przedsiębiorstw. Tam też często zdobywają oni nowe informacje i umiejętności, dzielą się swoimi doświadczeniami i zdobywają nowe kontakty, które mogą okazać się niezbędne podczas realizowania szczególnie trudnych i skomplikowanych projektów.

W takich przypadkach zdarza się, że liderzy grupy projektowej muszą skorzystać z pomocy innych specjalistów z innych branż, aby lepiej zrealizować swój projekt. Wówczas zdobyte kontakty podczas szkoleń mogą okazać się niezastąpione.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, team building.W realizacji projektów najistotniejsze jest, aby nawet bardzo trudny, skomplikowany czy rozbudowany projekt doprowadzić do końca i zrealizować możliwie jak najlepiej.

Zaproszenie do współpracy przy tym specjalistów z danej branży może okazać się niezastąpione. Ich wiedza, umiejętności i doświadczenie w danym zakresie są wprost nieocenione. Zaś realizacja projektów, nawet przez osoby nie znające specyfiki danej dziedziny jest możliwa, jeśli uda się zwerbować do tego specjalistów z danej branży.

Podczas szkolenia project managementmożna dowiedzieć się, w jaki sposób to zrobić, kogo i na jakich zasadach można zaprosić do współpracy przy realizacji projektu. To bez wątpienia znacząco ułatwi zadanie project managera i całej grupy projektowej, która jeszcze skuteczniej i efektywniej może zrealizować projekty.

Oferowane przez firmę szkoleniową agile project management szkolenie daje możliwość poznania tej szczególnej metody, dzięki której realizacja projektu jest łatwiejsza i skuteczniejsza.

Jeśli project manager zdecyduje się na takie szkolenie, w prosty sposób nauczy się, jak jeszcze lepiej, skuteczniej i efektywniej zarządzać pracą grupy projektowej i jak przydzielać zadania w zespole, by było to proste i skuteczne. Dzięki temu można zwiększyć swoje szanse na sukces.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.


Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim: 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.