Szkolenie z zarządzania projektami w praktyce

Osoby, które odpowiedzialne są za zarządzanie projektami, są poszukiwane w większości dużych, krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw. Project Manager to osoba, która odpowiedzialna jest za kompleksowe prowadzenie projektów od samego początku, do zamknięcia i zrealizowania raportu po skończonej pracy. Projektem w firmie może być wszystko, co ma określony czas trwania: od znalezienia i zatrudnienia nowych pracowników na dane miejsce, przez otwarcie nowego działu, aż po domknięcie dużej transakcji z biznesowym klientem.

zdjęcie - Szkolenie z zarządzania projektami w praktyce
 
Osoby, które odpowiedzialne są za zarządzanie projektami, są poszukiwane w większości dużych, krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw. Project Manager to osoba, która odpowiedzialna jest za kompleksowe prowadzenie projektów od samego początku, do zamknięcia i zrealizowania raportu po skończonej pracy.

Projektem w firmie może być wszystko, co ma określony czas trwania: od znalezienia i zatrudnienia nowych pracowników na dane miejsce, przez otwarcie nowego działu, aż po domknięcie dużej transakcji z biznesowym klientem.

Co dają szkolenia z zarządzania projektami? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje kursów. Pierwsze to te, które organizowane są przez wiele placówek edukacyjnych na terenie całego kraju. Są to szkolenia o charakterze ogólnym, które omawiają wiele metod zarządzania, doskonałe dla początkujących Project Managerów i wszystkich, którzy dopiero chcą sprawdzić, czy jest to zawód dla nich.

Szkolenia agile pm foundation oraz scrum szkolenia charakteryzują się stosunkowo krótkim czasem trwania oraz wymagają przeważnie zdania egzaminu lub testu, który poświadczy zdobyte umiejętności i umożliwi wystawienie certyfikatu.
 
Drugim rodzajem szkoleń są te, które akredytowane są przez największe instytuty na świecie. Do najbardziej popularnych należy Agile, Prince 2 i PMI. Szkolenia te odbywają się jedynie w wybranych placówkach - w przypadku PMI są to siedziby stowarzyszenia, które jako jedyne mogą przeprowadzać szkolenia z zakresu metod opracowanych przez Instytut.

W niektórych przypadkach poza pomyślnym ukończeniem egzaminów sprawdzających, musimy również posiadać wypracowaną konkretną liczbę godzin w zawodzie, napisać pracę zaliczeniową lub stworzyć i doprowadzić do zamknięcia realny projekt z wykorzystaniem określonej metody.

Choć szkolenia z zakresu konkretnych metod zarządzania projektami przeznaczone są dla osób, które pracują w zawodzie menedżera projektów i chcą się doszkalać w tym zakresie, w kursach ogólnych może wziąć udział każdy - w końcu z projektami mamy do czynienia także w życiu osobistym, przez co jest to sposób na podnoszenie swoich umiejętności i doskonalenie się każdego dnia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.