Techniki zamknięcia sprzedaży

 Zamknięcie sprzedaży stanowi ukoronowanie rozmów i negocjacji z klientem. To moment, w którym klient często nabiera dodatkowych obiekcji i skutecznie może uniemożliwić nam dokończenie formalności. Istnieje jednak kilka technik, które mogą pomóc każdemu sprzedawcy w zamknięciu sprzedaży.

Gamma - Techniki zamknięcia sprzedaży

   

  Zamknięcie sprzedaży stanowi ukoronowanie rozmów i negocjacji z klientem. To moment, w którym klient często nabiera dodatkowych obiekcji i skutecznie może uniemożliwić nam dokończenie formalności. Istnieje jednak kilka technik, które mogą pomóc każdemu sprzedawcy w zamknięciu sprzedaży.

  Techniki zamykania sprzedaży są połączeniem metod manipulacji, znajomości psychologii oraz dogodnym dobieraniem słów do sytuacji. Nie istnieją żadne uniwersalne zasady, które mogłyby zagwarantować pozytywne dla sprzedawcy zakończenie całego procesu a jedynie połączenie wszystkich umiejętności może zwiększyć prawdopodobieństwo, że klient zakupi nasz produkt lub skorzysta z oferowanych usług.

  Techniki zamykania sprzedaży często dotyczą zastosowanie odpowiednich słów i wyrażeń. Niektórzy preferują proste i uczciwe zapytanie o możliwość podpisania umowy, inni sugerują, że finalizacja oferty już nastąpiła i należy jedynie dogadać szczegóły, takie jak rodzaj płatności czy termin dostawy produktu. Różne techniki narracyjne powinny być dobierane nie tylko pod klienta - w końcu każdy może mieć inne preferencje - ale również pod względem możliwości i umiejętności sprzedawców. Zwykle nastawiają się oni na zamykanie sprzedaży jedną techniką, co pozwala na zachowanie naturalności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętność profesjonalnej sprzedaży i obsługi klienta. Zapraszamy na szkolenie z technik sprzedaży, na którym uczestnicy zostaną gruntownie przygotowani z zakresu profesjonalnej obsługi klienta. Na szkoleniu zostaną omówione m. in.: przygotowanie do spotkania, budowanie relacji z klientem, argumentacja i przekonanie klienta do oferowanego produktu, negocjowanie warunków umowy, finalizowanie transakcji.

  Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenie z obsługi klienta, sprzedaż narracyjna.


  Często ostateczną decyzję poprzedzają wzmożone obiekcje klienta. Do technik zamykania sprzedaży zaliczymy także metody, które mają na celu ich zbicie oraz utwierdzenie klienta w słuszności podejmowanej decyzji. Także w tym przypadku nie istnieją uniwersalne, wygodne dla każdego sprzedawcy i, przede wszystkim, skuteczne metody, które zagwarantują nam sukces. Najlepszym rozwiązaniem będzie stałe podnoszenie swoich umiejętności sprzedażowych i negocjacyjnych, ale również ćwiczenie sztuki przemówień i autoprezentacji, co pozwoli na zwiększenie szans na pozytywne zakończenie całego procesu transakcyjnego oraz umożliwi nawiązanie trwałych i korzystnych dla obu stron powiązań, które pozwolą na zaoferowanie kolejnych sprzedaży.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.