Integracja przez pomaganie - czyli CSR integracyjne

Kultura korporacyjna we współczesnych nam czasach to także coraz częściej tworzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego. Wielkie firmy już nie tylko kształtują swój wizerunek na podstawie marki i swoich produktów, ale też angażowania się w potrzeby świata, kształtowanego przez coraz większą przepaść między bogactwem a biedą.

18 grudnia 2018
zdjęcie - Integracja przez pomaganie - czyli CSR integracyjne

Integracja przez pomaganie - czyli CSR integracyjne

Kultura korporacyjna we współczesnych nam czasach to także coraz częściej tworzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego. Wielkie firmy już nie tylko kształtują swój wizerunek na podstawie marki i swoich produktów, ale też angażowania się w potrzeby świata, kształtowanego przez coraz większą przepaść między bogactwem a biedą.

Odpowiedzialność za wpływ na zmiany świata wokół nas mogą wziąć na siebie nie tylko zarządzający firmą, ale też jej pracownicy, biorąc udział w działaniach CSR integracyjne Corporate Social Responsibility będących częścią Odpowiedzialnego Społecznie Biznesu.

Budowanie firmy i relacji wewnątrz niej to już nie tylko gry integracyjne i imprezy firmowe, ale też działania, które budują tożsamość grupy poprzez zrobienie czegoś pożytecznego dla bardziej potrzebujących.

W trakcie projektów podejmowanych w ramach CSR Team Building uczestnicy kształtują w sobie bowiem takie cechy, jak kreatywność i ekspresja, rozwijają współpracę między sobą i uczą się jak podzielić obowiązki w zespole oraz przekazują istotne treści w zupełnie nietypowy sposób, przełamując własne bariery.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Integracja taka to praca zespołowa wykonywana na rzecz bardziej potrzebujących grup społecznych lub miejsc szczególnie zaniedbanych. Tego typu działania określane są każdorazowo w zależności od potrzeb w indywidualnej sytuacji.

Mogą to więc być remonty wykonywane w domu dziecka lub domu pomocy społecznej czy prace porządkowe w terenach zielonych lub innych zaniedbanych miejscach publicznych.

Ich specyfiką jest integracja realizująca ideę równowagi między interesami społecznymi i ekologicznymi, obejmującymi świadome kształtowanie świata wokół nas, a interesami, efektywnością i dochodami firmy.

Integracja CSR w duchu niesienia pomocy społecznej to uznana i stosowana na całym świecie forma funkcjonowania dużych firm starających się nie tylko o zyski, ale też o konsekwentne i zaplanowane na długofalowe budowanie wizerunku.

Z punkt widzenia szkoleniowego i teambuildingu, w odróżnieniu od tradycyjnych form imprez integrujących zespół, CSR w znaczący sposób buduje morale grupy dając jej niezwykłą satysfakcję z brania udziału w pomaganiu grupom pokrzywdzonym społecznie lub tworzeniu zupełnie nowej jakości przestrzeni wokół nas.

CSR teambuilding jako rodzaj zajęcia outdoorowego warto więc rozważyć zwłaszcza w przypadku dużych korporacji, które mają znacznie większą możliwość niesienia pomocy, a co za tym idzie stworzyć znakomitą bazę do dalszych szkoleń w zarządzaniu projektami i integracji zespołu mającego jeden wspólny i pozytywny cel.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Najlepsi handlowcy mają bardzo dobre wyniki sprzedażowe, znacznie powyżej założonego targetu, gdy w tym samym czasie rezultaty tych „średnich” są dużo poniżej oczekiwań.

Portale takie, jak LinkedIn, Twitter i Facebook są doskonałym źródłem informacji nie tylko dla rekruterów, ale i pracowników działów HR. Aktywna w nich obecność, aby efektywnie zatrudniać i zatrzymywać dotychczasowych pracowników. Nadszedł czas, aby działy HR skuteczniej wykorzystywały dostępne w sieci informacje zarówno dotyczące ich obecnych pracowników, jak i potencjalnych kandydatów.

W świecie biznesu kreowanie marki jest czymś bardzo popularnym, właściwie można się z tym spotkać każdego dnia. Jednakże w dzisiejszych czasach dane zjawisko staje się niezbędne i w codziennym życiu każdego człowieka.

Słowo wizerunek oznacza wyobrażenie, obraz, podobiznę czy portret. Często mylony jest z określeniem tożsamości firmy, która sama w sobie, oznacza sposób w jaki ta chce być postrzegana przez odbiorców i siebie samą.

Handlowcy codziennie wykonują z niechęcią rozmowy typu „cold call” próbując umówić się na spotkania do nowych klientów. Większość nie jest jednak w stanie przekonać recepcjonistek i asystentek do połączenia z właściwą osobą...

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.