Szkolenia outdoorowe - kiedy warto się na nie zdecydować?

Szkolenia outdoorowe to dzisiaj modny i często słyszany termin. Do czego się on odnosi? Co się kryje pod tym pojęciem?

19 grudnia 2018
zdjęcie - Szkolenia outdoorowe - kiedy warto się na nie zdecydować?

Szkolenia outdoorowe - kiedy warto się na nie zdecydować?

Zajęcia outdoorowe to dzisiaj modny i często słyszany termin. Do czego się on odnosi? Co się kryje pod tym pojęciem? A w końcu - czy jest to jedynie przejściowa moda, czy też rzeczywiście takie szkolenia są ciekawe i za ich pomocą można naprawdę polepszyć nie tylko efektywność i wydajność zespołu, lecz także atmosferę w firmie?

Zacznijmy zatem od zdefiniowania zajęć outdoorowych.

Co to w ogóle jest?

Otóż nazywamy tak wszelkie szkolenia odbywające się na świeżym powietrzu. Jednak nie chodzi tu oczywiście o to, aby wyjść po prostu z krzesłami na zewnątrz i tam prowadzić wykład.

Szkolenia te bowiem powinny w sobie zawierać element survivalu, technik militarnych, gier zespołowych, sportu czy też przeróżnych innych aktywności uprawianych na świeżym powietrzu.

Jakie są cele i założenia takich szkoleń?

Tu wiele zależy jeszcze od typu szkolenia, jednak generalnie rzecz ujmując mają one na celu integrację pracowników, zbudowanie zaufania pomiędzy nimi, podział ról, osiągnięcie dobrej organizacji pracy, a także poznanie ich słabości i mocnych stron, co z kolei daje nam możliwość lepszego podziału prac i zadań.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Jakie szkolenie integracyjne będzie najbardziej odpowiednie dla mojej firmy?

To w dużej mierze zależy od tego, na rozwoju jakiej umiejętności wśród pracowników najbardziej nam zależy.

Jeśli bowiem stawiamy na rozwój wzajemnego zaufania, to warto wybrać sporty ekstremalne, takie jak wspinaczka, które właśnie na zaufaniu się opierają.

Jeżeli zaś chcemy, aby pracownicy nauczyli się szybko podejmować decyzje, także te ryzykowne, to z pomocą na pewno przyjdą tu inne sporty ekstremalne i gry terenowe.

Z kole survival uczy wynajdywania różnych nowych pomysłów. Techniki militarne zaś pozwalają nam umieć iść na kompromis, podporządkować się decyzji szefa, nawet jeśli się z nią nie zgadzamy.

Jak zatem widać zajęcia outdoorowe uczą nas wielu cennych umiejętności. Warto zatem zdecydowanie w nie zainwestować.

Zainwestować?

Dokładnie! - nie traktujmy nigdy szkoleń jako niepotrzebnego wydatku.

Jest to bowiem za każdym razem inwestycja w przyszłość firmy. Dzięki szkoleniom nasze zespoły lepiej pracują, są bardziej wydajne, a atmosfera w naszej pracy poprawia się.

Czy zatem warto organizować takie szkolenia?

Na pewno tak, jednak pomyślmy dokładnie, co w zasadzie chcemy w ten sposób osiągnąć.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Zbiór technik mających na celu modyfikowanie stereotypowego postrzegania świata przez ludzi, zostało stworzone jako technologia osiągania sukcesów.
Ludzie różnią się tym, jakim zmysłem głównie odbierają świat. Przypomnij sobie swoje ostatnie wakacje. Jak je pamiętasz? Czy przychodzą Ci do głowy obrazy? Czy też wspominasz zapachy? Poczułeś wiatr na twarzy? Przypomniała Ci się nazwa miejscowości? Każdy z nas "myśli" w sobie preferowany sposób - obrazami, dźwiękami, zapachami lub też "czuciem" sytuacji.

70/20/10 to metoda zawodowego rozwoju, która zakłada, że takie formy kształcenia jak szkolenia czy kursy, powinny być uzupełnione informacjami zdobywanymi w codziennej, zawodowej praktyce.

Wielu badaczy i liderów biznesu ma poczucie, że obecny sposób zarządzania firmą osiągnął granicę swoich możliwości. Niezliczone wyniki badań jasno pokazują, że firmy częściej są miejscem znoju i strachu niż pasji i prawdziwego zaangażowania. W firmach zarówno ci na górze, jak i ci na dole hierarchii organizacyjnej są rozczarowani. Zwykli pracownicy ogarnięci są poczuciem swojej bezsilności, a menedżerowie są przemęczeni konfliktami. Wszyscy oni tęsknią do miejsca pracy, w którym panuje duch prawdziwej współpracy, honorowane są indywidualne aspiracje i pielęgnowane osobiste
talenty.

Technika GROW służy do wyznaczania celów oraz opracowywania strategii ich realizacji. To prosta i skuteczna metoda, którą może praktykować menadżer ze swoim zespołem.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.