Stres bez powodu

No początku warto zaznaczyć, że odczuwanie stresu bez żadnego wyraźnego powodu, przez dłuższy czas może oznaczać, że mamy do czynienia ze stanami lękowymi.

zdjęcie - Stres bez powodu

No początku warto zaznaczyć, że odczuwanie stresu bez żadnego wyraźnego powodu, przez dłuższy czas może oznaczać, że mamy do czynienia ze stanami lękowymi. Stres zwykle ma jasną przyczynę i wiąże się z konkretną kwestią.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

 

Gdy mamy do czynienia z dłuższym okresem stresu warto, więc rozważyć następujące kwestie:

  1. Czy jesteś bezpieczny? Czy znajdujesz się w zdrowym, wspierającym cię otoczeniu przez większość czasu? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz styl życia lub relacje z innymi mogą być dla nas toksyczne i wyczerpujące.

  2. Czy jesteś zdrowy/a fizycznie? Jeśli źle się odżywiasz, nie wysypiasz się i nie dbasz o swoją formę, to może mieć to przełożenie na odczuwany poziom stresu.

  3. Warto zbadać się u lekarza pod kątem morfologii krwi. Czynniki hormonalne i chemiczne, braki w składnikach odżywczych, alergie i toksyny mogą wpływać negatywnie na nasz stan psychiczny.

  4. Jak wygląda twoja rutyna? Czy nie pracujesz za dużo? Czy masz czas na odpoczynek? Może warto coś zmienić by poprawić swoje samopoczucie.

  5. Niektórzy ludzie stresują się łatwiej niż inni. Może, jeśli należysz do tej kategorii to zwyczajne dla innych wydarzenia z życia, są dla ciebie źródłem stresu. W takiej sytuacji najlepiej jest się udać do specjalisty. Konsultacja z psychologiem lub psychiatrą może rzucić trochę światła na naszą sytuację i uchronić nas przed ryzykiem poważnych zaburzeń czy nawet chorób psychicznych

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.