Stres bez powodu

No początku warto zaznaczyć, że odczuwanie stresu bez żadnego wyraźnego powodu, przez dłuższy czas może oznaczać, że mamy do czynienia ze stanami lękowymi.

Gamma - Stres bez powodu

  No początku warto zaznaczyć, że odczuwanie stresu bez żadnego wyraźnego powodu, przez dłuższy czas może oznaczać, że mamy do czynienia ze stanami lękowymi. Stres zwykle ma jasną przyczynę i wiąże się z konkretną kwestią.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Gdy mamy do czynienia z dłuższym okresem stresu warto, więc rozważyć następujące kwestie:

  1. Czy jesteś bezpieczny? Czy znajdujesz się w zdrowym, wspierającym cię otoczeniu przez większość czasu? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz styl życia lub relacje z innymi mogą być dla nas toksyczne i wyczerpujące.

  2. Czy jesteś zdrowy/a fizycznie? Jeśli źle się odżywiasz, nie wysypiasz się i nie dbasz o swoją formę, to może mieć to przełożenie na odczuwany poziom stresu.

  3. Warto zbadać się u lekarza pod kątem morfologii krwi. Czynniki hormonalne i chemiczne, braki w składnikach odżywczych, alergie i toksyny mogą wpływać negatywnie na nasz stan psychiczny.

  4. Jak wygląda twoja rutyna? Czy nie pracujesz za dużo? Czy masz czas na odpoczynek? Może warto coś zmienić by poprawić swoje samopoczucie.

  5. Niektórzy ludzie stresują się łatwiej niż inni. Może, jeśli należysz do tej kategorii to zwyczajne dla innych wydarzenia z życia, są dla ciebie źródłem stresu. W takiej sytuacji najlepiej jest się udać do specjalisty. Konsultacja z psychologiem lub psychiatrą może rzucić trochę światła na naszą sytuację i uchronić nas przed ryzykiem poważnych zaburzeń czy nawet chorób psychicznych

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.