Zjawisko impasu w pracy

Jeśli pracujesz w jakiejkolwiek organizacji, ważne jest, abyś wiedział, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. Czemu? Zmiany w pracy są obecną rutyną, występują stale we wszystkich dzisiejszych miejscach pracy. Niezależnie od tego, co robisz, oraz jak bardzo zaangażowany jesteś w swoją pracę, nie możesz powstrzymać wpływu zmian na ciebie i to, co robisz. Pamiętaj, że masz jednak kontrolę nad zmianami, a jest nią sposób, w jaki reagujesz na nie i w jaki sobie z nimi radzisz.

Gamma - Zjawisko impasu w pracy

 

Zjawisko impasu w pracy – stagnacja kariery oraz obniżenie efektywności pracowników w obliczu zmian i jak sobie z nimi radzić

 

10 sposobów na radzenie sobie ze zmianami w pracy

Sprawdź, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. W organizacjach zmiany zachodzą wszędzie - systemy, role, produkty, fuzje, przejęcia, zadania, usługi itd. stale się zmieniają. Nie zostawaj w tyle – naucz się radzić sobie ze zmianami w pracy.

Jeśli pracujesz w jakiejkolwiek organizacji, ważne jest, abyś wiedział, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. Czemu? Zmiany w pracy są obecną rutyną, występują stale we wszystkich dzisiejszych miejscach pracy. Niezależnie od tego, co robisz, oraz jak bardzo zaangażowany jesteś w swoją pracę, nie możesz powstrzymać wpływu zmian na ciebie i to, co robisz. Pamiętaj, że masz jednak kontrolę nad zmianami, a jest nią sposób, w jaki reagujesz na nie i w jaki sobie z nimi radzisz.

Pracownicy i zmiana... to nigdy nie jest proste! Radzenie sobie ze zmianami w pracy jest stresujące dla większości ludzi, ponieważ praca jest dla większości z nas ważna. W ten sposób zarabiamy na życie; dzięki niej płacimy czynsz, spłacamy kredyt hipoteczny i mamy jedzenie na stołach. Jednak nie chodzi tylko o pieniądze.

Zazwyczaj praca wiąże się z ogromną inwestycją mentalną, emocjonalną i fizyczną, ponieważ spędzamy większość naszej doby na ciężkim tyraniu. Dlatego zmiana w jakikolwiek formie lub kształcie może nas łatwo zaniepokoić.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

Dlaczego umiejętność radzenia sobie ze zmianami w pracy jest taka ważna

Praca, jaką znaliśmy, uległa zmianie z powodu wielu czynników na przestrzeni lat.   Niewątpliwie firmy, w których nic się nie zmienia, tracą przewagę konkurencyjną i nie są w stanie sprostać potrzebom rosnącej bazy lojalnych klientów. Spójrz na przykłady firm takich jak Blockbuster LCC, HMV Canada czy Borders Group itp. Pamiętaj, że potrzeby się zmieniają - ludzie, którzy byli zadowoleni ze swoich zwykłych kuchenek wiele lat temu, niecierpliwią się teraz, używając zaawansowanych mikrofali.

Wraz ze zmianą nawyków, firmy również muszą się zmieniać. Gdziekolwiek się nie obejrzysz, zachodzi zmiana. Organizacje stale się rozwijają, zmniejszają i zwiększają, przejmują ludzi i zasoby, a także łączą się. Z tego powodu firmy są teraz bardziej innowacyjne. Ciągle szukają lepszych i szybszych sposobów na prowadzenie działalności. Ponadto poszukują najbardziej opłacalnych sposobów osiągnięcia lepszych rezultatów.


W związku z tym zmiany w organizacjach zachodzą bez przerwy i często w szybkim tempie. Ponieważ zmiana stała się codziennym elementem dynamiki organizacyjnej, pracownicy, którzy opierają się zmianom, ryzykują pozostaniem w tyle, zapomnieniem lub nawet straceniem pracy.

Pracownicy, którzy są pozytywnie nastawieni do zmian i podejmują pozytywne działania związane z wprowadzanymi zmianami, zwykle osiągają sukces i łatwo się dostosowują. Tacy pracownicy zawsze szybko sprawdzają swoje opcje, koncentrują się na tym, co mogą zmienić, a następnie wybierają najlepszy sposób działania. Pozwalają sobie na wizualizację odmienionej przez zmiany przyszłości i sposobów, dzięki którym mogą je wykorzystać.

Jedną ze wspólnych cech wszystkich zmian, jest to, że niezależnie od tego, jak dobrze zaprojektowany, przygotowany i zaplanowany jest program zmian, nie wszyscy go przyjmą, okażą współpracę i pochwalą. Zawsze możesz założyć, że większość osób, które zostaną w jakikolwiek sposób dotknięte przez wpływ, formę lub typ jakiejkolwiek zmiany w jakiejkolwiek organizacji, na początku zawsze będzie stawiać opór.

Ponieważ zmiany będą zawsze miały wpływ na ogół społeczeństwa, na wiele różnych sposobów i we wszystkich dziedzinach życia, nie da się od nich uciec.

Dlatego ważne jest posiadanie umiejętności i strategii radzenia sobie ze zmianami w pracy. Jeśli obecnie doświadczasz konkretnej zmiany, najpierw musisz zrozumieć, co się dzieje, jaki ma to na ciebie wpływ, a dopiero w następnej kolejności pomyśleć, w jaki sposób możesz sobie z nią poradzić.

Dlaczego zmiany w pracy są stresujące

W miejscu pracy codziennie wykonywanych jest mnóstwo rutynowych czynności. Zmiana ustalonych obowiązków lub rutyny powoduje destabilizację. Wiedza o tym, jak radzić sobie ze zmianami w pracy, pomoże ci pomyślnie przejść ścieżkę zmian. Radzenie sobie z tym procesem odbywa się poprzez próbę zminimalizowania wszelkich negatywnych emocji, które mogą wyniknąć z doświadczenia zmiany.

Jest to wysiłek poznawczy i behawioralny, który należy wykonać, aby poradzić sobie z doświadczeniami, postrzeganymi jako traumatyczne lub przekraczające naszą zdolność do zachowania spokoju.

Pokierowanie zmianą sprawia trudność większości ludzi. Kiedy pojawiają się zmiany w pracy, wiesz, że może to nagle zmienić bieg twojej kariery, a nawet twój styl życia. To powoduje panikę; obawiasz się zmiany ze względu na wszystkie elementy, które ze sobą przynosi.

Najważniejszy z nich to strach przed utratą pracy lub przeniesieniem na nieznane stanowisko. Utrata kontroli nad pracą powoduje wzrost emocji, napięcia, niepewności, złości i innych form stresu związanego z pracą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

Dlaczego możesz opierać się zmianom w pracy i jak radzić sobie z tym oporem

Zmiana może być bez wątpienia przerażająca i zakłócać spokój. Istnieje wiele powodów, dla których możesz opierać się zmianom w pracy.

Po pierwsze, opieranie się zmianom jest naturalną reakcją. Spójrzmy prawdzie w oczy; większość ludzi woli przewidywalność i stabilność zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Zwykle unikamy sytuacji, które naruszają porządek rzeczy, zagrażają naszym własnym interesom, zwiększają stres lub wiążą się z ryzykiem. W obliczu zmian w obecnym stanie rzeczy, ludzie zazwyczaj początkowo się opierają.

Opór utrzymuje się, a w niektórych przypadkach wzrasta, dopóki nie będą w stanie rozpoznać korzyści płynących ze zmiany i dostrzec, że zyski są warte więcej niż ryzyko lub zagrożenie dla ich własnych interesów. Wiem, że możesz opierać się zmianom z powodu braku informacji - co, dlaczego, kiedy, jak, kto i jakiego wsparcia potrzebujesz w trakcie i po zmianie.

James O'Toole wskazuje w swojej książce Leading Change, że ludzie opierają się zmianom z powodu fundamentalnego ludzkiego odruchu sprzeciwu wobec narzucania im woli innych. W końcu wszystkie źródła sprzeciwu wobec zmian muszą zostać uznane, a emocje ludzi wzięte pod uwagę. Znacznie lepiej jest przewidzieć zastrzeżenia, które pracownicy będą mieli do zmian, niż tracić czas na radzenie sobie z nagłymi problemami, które spowodują.

Wiedza o tym, jak przezwyciężyć opór przed zmianami, jest istotną częścią wiedzy na temat radzenia sobie ze zmianami w pracy.

Twój sprzeciw wobec zmian organizacyjnych jest zazwyczaj racjonalny. Opierasz się zmianom z perspektywy, która ma dla ciebie sens. Jednak pozytywne nastawienie poparte odpowiednimi działaniami pomoże ci poradzić sobie ze zmianami w miejscu pracy.

W praktyce istnieje 12 najczęstszych powodów, przez które możesz opierać się zmianom w pracy:

 • Strach przed utratą pracy - możesz się obawiać, że stracisz pracę, więc nie chcesz żadnych zmian.
 • Zła strategia komunikacji - jeśli komunikacja jest niewielka lub nie ma jej wcale, będziesz niespokojny i będziesz opierać się zmianom.
 • Szok i strach przed nieznanym - w okresach zmian poczujesz potrzebę trzymania się przeszłości, ponieważ był to bezpieczny i przewidywalny czas.
 • Utrata kontroli - czujesz, że zmiana jest na ciebie narzucona i czujesz się bezsilny.
 • Brak kompetencji - trudno jest ci otwarcie się do tego przyznać. Czasami jednak zmiany w organizacjach wymagają zmiany umiejętności i obawa, że nie będziesz w stanie dokonać transformacji, jest normalna.
 • Nieodpowiedni moment - zmiana została wprowadzona podczas wdrażania  innej inicjatywy i została wprowadzona w sposób niewrażliwy lub w niezręcznej sytuacji.
 • Brak nagrody - nie widzisz żadnych osobistych korzyści płynących ze zmiany, takich jak nagroda czy uznanie. Zadajesz sobie pytanie: „Po co w ogóle jest ta zmiana?”.
 • Polityka biurowa - możesz użyć oporu jako strategii politycznej, aby pokazać lub udowodnić, że decyzja o zmianie jest błędna.
 • Utrata systemu wsparcia - martwisz się o nieznane projekty i ludzi, ponieważ obawiasz się, że jeśli coś ci nie wyjdzie, stracisz wsparcie innych.
 • Wcześniejsze doświadczenia związane ze zmianą - złe doświadczenia związane ze zmianami, które mogły mieć miejsce w przeszłości, wciąż cię ścigają.
 • Empatia i presja grupy - jako istota społeczna chcesz chronić interesy swojej grupy, przyjaciół w zespole i współpracowników. Jest to normalne, że pracownicy opierają się zmianom, aby chronić swoich współpracowników.
 • Brak zaufania i wsparcia - możesz postrzegać swoją organizację jako niewiarygodną, jak wykazano kiedyś w przeszłości, więc dlaczego miałbyś zaufać takiej organizacji teraz?

Niezależnie od przyczyn sprzeciwu wobec zmian, nadszedł czas, aby odpuścić i zbadać, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. Nie zmienisz zachowania innych, zacznij więc od siebie.

Poniższe 10 wskazówek pomoże ci iść naprzód, nawet jeśli masz do czynienia z różnymi emocjami. Musisz rozwinąć właściwe podejście do zmian i uświadomić sobie, że nie są ani dobre, ani złe. W rzeczywistości to sposób, w jaki sobie z nimi radzisz określa, czy były dla ciebie pomyślne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Inwestuj w sukces swojego zespołu dzięki ścieżkom rozwiązań, zawierającym rozwiązania dla branży IT, Gallup Strengths Solutions czy nowatorskie strategie dla zakładów produkcyjnych i ścieżki rozwoju menadżerów. Sprawdź takie tematy jak:

10 sposobów radzenia sobie ze zmianami w pracy

 • Zapoznaj się z charakterem zmiany i poznaj działanie krzywej zmiany.
 • Znaj swoje prawa.
 • Śledź przebieg zmiany.
 • Dowiedz się, co możesz kontrolować, a nad czym nie masz kontroli. Skoncentruj się na tym, co możesz kontrolować.
 • Rozpoznaj, jakie emocje wywołuje w tobie zmiana.
 • Potraktuj zmianę jako nowy początek.
 • Bądź elastyczny i znajdź równowagę.
 • Prowadź notatki.
 • Przejmij kontrolę nad swoim życiem.
 • Uśmiechnij się. Czas na nowy początek - zarządzaj wynikami zmian.

5 wskaźników stagnacji kariery

Dowiedz się, czy to tylko okres przejściowy, czy twoja kariera naprawdę popadła w rutynę

Jeżeli wykonujesz swoją pracę machinalnie, nie jesteś sam. Według ankiety Gallupa w 2015 r. tylko 32% pracowników USA twierdziło, że aktywnie angażują się w swoją pracę. Dla wielu ludzi brak zaangażowania jest ściśle powiązany z poczuciem, że ich rozwój zawodowy jest w fazie stagnacji.

Należy jednak pamiętać, że stagnacja to nie to samo co nielubienie twojej pracy. Kiedy naprawdę nienawidzisz swojej pracy, prawdopodobnie poczujesz się zmuszony do odejścia z niej, mówi Anna S.E. Lundberg, trenerka karier z Londynu. „Z drugiej strony, to ci z nas, którzy po prostu brną do przodu, nie nienawidzą swojej kariery, ale też nie angażują się w pełni w swoją pracę, mogą czuć się zablokowani i pozostać na stanowisku lub nawet kontynuować karierę, która nie ma prawdziwej przyszłości”, dodaje. Stagnacja jest więc znacznie gorsza dla kariery, ponieważ nie prowadzi do żadnych działań.


Whitney Johnson, trenerka karier w Harvard's Executive Education Program i autorka Disrupt Yourself: Putting the Power of Disruptive Innovation to Work, używa krzywej S, aby zilustrować, jak mogą wyglądać poszczególne etapy kariery: „U podstawy krzywej leży powolny wzrost”, mówi. „Potrzeba czasu na opanowanie nowych informacji lub umiejętności. Na tym etapie to, co może wydawać się stagnacją, może w rzeczywistości być wzrostem, wymagającym cierpliwości i wysiłku”.

Jeśli zdołasz przebrnąć przez ten powolny okres, mówi Johnson, będziesz szybciej rozwijać się i wspinać na kolejne etapy procesu, aż osiągniesz szczyt. I wtedy właśnie stagnacja stanie się prawdziwym zagrożeniem dla twojej kariery. Ale skąd wiesz, czy jesteś w dobrej części S, czy nie - lub czy to, czego doświadczasz, jest naturalnym spowolnieniem czy prawdziwą rutyną kariery? Jeśli odpowiesz negatywnie na trzy lub więcej z poniższych pięciu pytań, utknąłeś w rutynie.

Czy masz motywację do pracy?

Każda praca czasami nudzi, ale nie powinno być to codziennością. Jeśli tak jest, twoja motywacja zaczyna się wypalać. Zwróć uwagę na cykl swojej kariery. Czy jesteś tego świadomy, czy nie, potrzebujesz motywacji do ciężkiej pracy. Bez motywacji twoja kariera będzie skończona jeszcze zanim się zacznie.

Jeśli twoje wyniki się poprawiły, nie masz ochoty uczyć się niczego nowego, a nie czujesz się zmuszony do wyjścia poza to, co jest absolutnie niezbędne do wykonania twojej pracy, nadszedł czas, aby wejrzeć w głąb samego siebie i zastanowić się, dlaczego, mówi Marilyn Santiesteban, zastępca kierownika usług karierowych z The Bush School w Teksasie.

Być może zbyt długo wykonywałeś te same zadania; może należy postawić cię przed większymi wyzwaniami. Ważne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego jesteś znudzony, zanim naprawdę ustalisz, czy masz tylko chwilowy zastój, czy też wpadłeś w długotrwałą rutynę.

Czy od Twojego ostatniego awansu minęły 4 lata lub więcej?

Jeśli okupujesz daną pozycję tak długo i wciąż nie dostałeś awansu, to prawdopodobnie nie nadejdzie, mówi Johnson. Kierownictwo lubi cię na tym, a nie innym stanowisku.

czywiście, bycie nieustannie pomijanym w kwestii czegoś, na co uważasz, że zasługujesz, jest bardzo frustrujące. Musisz się zatem dowiedzieć, dlaczego się tak dzieje. Być może twój szef nie wie, że chcesz się dalej rozwijać, a może musisz nauczyć się jednej lub dwóch nowych umiejętności, aby wspiąć się na kolejny szczebel.

Aby dowiedzieć się, co dokładnie musisz zrobić, by posuwać się do przodu, porozmawiaj ze swoim przełożonym.

Być może osiągnąłeś szczyt w swojej organizacji lub nie ma miejsca na to, abyś mógł wspiąć się wyżej, mówi Johnson. Jeśli tak jest, może po prostu musisz to od kogoś usłyszeć, abyś mógł wprowadzić stosowne zmiany.

Czy spotykasz nowych ludzi w pracy?

Jeśli twoja firma nie przyjmuje nowych pracowników, a w pracy zawsze „wszystko po staremu”, może to oznaczać, że doświadczasz więcej niż tylko własnej stagnacji.

Organizacje mogą również mieć zastój, a kiedy tak się dzieje, zazwyczaj mają go jednocześnie pracownicy i ich kariery. Tak więc, podczas gdy w takiej firmie możesz szybko nauczyć się odpowiedniej roli, w końcu doświadczysz zastoju, dodaje Johnson.

Szukaj oznak stagnacji w całej organizacji - mówi Santiesteban. Sprawdź, czy w firmie pojawiły się takie zjawiska, jak spadek sprzedaży, zmiany w istniejących produktach i usługach zamiast tworzenia nowych, ci sami członkowie kadry kierowniczej i menedżerowie wyższego szczebla od lat, lub stojące czy nieznacznie zmniejszające się udziały w rynku.

Czy twoje wyniki są określane jako wyjątkowe?

Czy konsekwentnie „spełniasz oczekiwania”, lecz nie „rozwijasz się w swojej karierze”?

„Może nie jest najgorzej, jest po prostu ok, dobrze” - mówi Lundberg. „Czy tak chcesz przeżyć swoje życie? Przeciętnie, kiedy wszystko się układa, ale bez pasji, bez podniecenia, bez prawdziwego poczucia spełnienia?”
Kiedy wszystko, co robisz w pracy, jest tylko średnie, może nadszedł czas na zmiany. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, lecz niestety będziesz musiał postarać się nieco bardziej, jeśli chcesz uwolnić się od kajdan stagnacji. Rozpocznij nowy projekt lub przynajmniej zaangażuj się maksymalnie w ten, nad którym już pracujesz.

Czy na pewno chcesz pozostać w organizacji?

Jeśli spędzasz swój dzień, fantazjując o robieniu czegoś innego, czy to pracy marzeń z dzieciństwa, czy po prostu o zmianie firmy lub kariery, to prawdopodobnie znak, że twoja kariera nie zaspokaja twoich podstawowych potrzeb, mówi Lundberg.

„Jeśli zagłębisz się w wartości leżące u podstaw tych fantazji i planów, możesz odkryć, czego brakuje twojej obecnej karierze”, mówi. „Czy jest to poczucie wolności i niezależności, zdolność do podejmowania własnych decyzji, możliwość uczenia się czegoś nowego, czy może kwestia zarabiania więcej lub pracowania mniej?”

Jeśli potrafisz odpowiedzieć na te pytania, być może uda ci się ponownie poszerzyć twoją obecną karierę o niektóre z tych brakujących elementów - dodaje. Z drugiej strony, jeśli masz pasję, o której marzyłeś od lat, być może właśnie teraz nadszedł moment na to, aby ją urzeczywistnić.

10 sposobów na przełamanie stagnacji zawodowej

Czy czujesz, że utknąłeś w rutynie lub na stanowisku, które nie prowadzi donikąd? Może uważasz, że twoja praca nie jest dla ciebie odpowiednia. Jest to dość powszechne uczucie, z którym codziennie spotyka się wiele osób. Zebraliśmy 10 najlepszych sposobów przełamania stagnacji zawodowej, aby pomóc Ci przejść przez ten etap kariery.

Analizuj

Przeanalizuj, w którym miejscu swojej kariery jesteś i jak się z tym czujesz. Jeśli zastanawiasz się: „Dlaczego tu jestem, dlaczego robię to, co robię, kiedy najwyraźniej mi to nie pasuje? Mój związek z tą pracą jest tylko środkiem do celu. To nie jest droga, którą chciałem podążać w swojej karierze” wtedy wiesz, że to dobry moment na rozpoczęcie zmian.

Bądź otwarty na pytania

Zadaj sobie pytanie: „Jak się tu dostałem? Jak dotarłem do tego momentu i kiedy wpadłem w rutynę? Dlaczego tak się stało? Co mogłem zrobić, żeby tego uniknąć? Co mogę zrobić, żeby się z tego wydostać?”

Doceń samego siebie

Jak ujęła to Międzynarodowa Federacja Coachów, każda osoba jest zaradna i kreatywna. Musisz zaakceptować, że dotyczy to także ciebie.

Pozwól sobie zabłysnąć

Kiedy zaakceptujesz, że jesteś zaradny i twórczy, co możesz zrobić, aby odkryć swoje mocne strony i wybrać te, które naprawdę pozwolą ci zabłysnąć? Wszyscy mamy swoje chwile; każdy z nas jest wyjątkowy. Lecz niektórzy z nas wciąż potrzebują dużo pracy, aby zabłysnąć.

Zakończ zanim zaczniesz

Aby naprawdę ruszyć naprzód, potrzebujemy najpierw zrobić sobie przerwę, zanim rozpoczniemy coś nowego. Nie zniechęcaj się myślami o ostatnim etapie swojej kariery, zamiast tego przygotuj się emocjonalnie i psychicznie na następne wyzwania.

Włącz swoją ciekawość

Postaraj się znaleźć w swojej pracy kogoś lub coś, co cię intryguje i interesuje. To może zachęcić cię do aktywnego zainteresowania się innymi dziedzinami swojej kariery.

Spójrz w górę

Podczas stagnacji mamy tendencję do spuszczania głowy w dół. Podnieś wzrok i zobacz, co dzieje się wokół ciebie. Świadomie zwracaj większą uwagę na to, co cię otacza, a będziesz mógł  dostrzec możliwości, których inaczej byś nie zauważył.

Zwróć się po pomoc

Kiedy znajdujesz się w okresie stagnacji, może być ci trudno nabrać perspektywy i zorientować się, co się dzieje. Masz tendencję do zamkniętego myślenia, chowania się w sobie. Zwrócenie się do kogoś takiego jak mentor, trener kariery lub inna osoba, której ufasz, może pomóc ci ustalić, co się dzieje, oraz rozwinąć nowe pomysły i perspektywy poprzez dyskusję.

Pomyśl o przyszłości

Zrób krok w kierunku zrozumienia przyszłości. Sztuczka polega na tym, aby wcielić przyszłość w życie tu i teraz i ją zaplanować.

Zaplanuj następny krok

Oprócz planowania długoterminowej przyszłości, zastanów się nad tym, co chcesz osiągnąć jako kolejny krok w swojej karierze. Co będzie twoim kolejnym posunięciem?

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.