Jak wygląda proces budżetowania w firmie?

XXI wiek to czas, w którym coraz więcej osób chce jednak pracować na własną rękę nie zaś w ogromnych korporacjach. W związku z tym zakładamy małe firmy i zakłady. Pojawia się jednak pytanie – jak dokładnie nimi zarządzać.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda proces budżetowania w firmie?

XXI wiek to czas, w którym coraz więcej osób chce jednak pracować na własną rękę nie zaś w ogromnych korporacjach. W związku z tym zakładamy małe firmy i zakłady. Pojawia się jednak pytanie - jak dokładnie nimi zarządzać. Entuzjazm, pomysł i znajomość fachu bowiem to jedno, a co innego jednak to zarządzanie profesjonalnie firmą. Jakie jeszcze umiejętności trzeba zdobyć?

Zarządzanie finansami w firmie

Więcej na ten temat powie nam niezwykle ciekawe finanse dla niefinansistów szkolenie Warszawa albo też szkolenie controlling finansowy, niemniej jednak warto teraz pokrótce opisać nieco, co jest szczególnie istotne w zakresie zarządzania finansami. Otóż przede wszystkim jest to budżetowanie, czyli generalnie rzecz biorąc wszystko, co związane jest niejako z budżetem firmy. Jak wygląda taki proces budżetowania w firmie? Poniżej przedstawione zostaną absolutnie najważniejsze aspekty.

Analiza finansowa

Na początek zawsze wysuwa się analiza finansowa. Trzeba dokładnie oszacować, jakie mamy możliwości i co można zrobić, skąd i w jakiej ilości będą napływały dochody oraz jeszcze tak naprawę wiele innych czynników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.Planowanie

Następnie zaczyna się etap planowania. Tu większość z nas wyobraża sobie po prostu, że wystarczy rozpisać na kartce, ile zamierzamy przeznaczyć na pensje pracowników, ile na remont, ile na dodatkowe wydatki... Ten etap zupełnie tak nie wygląda. Owszem trzeba wszystko rozpisać, niemniej jednak są tu różne techniki.

Najbardziej popularna odnosi się do planowania wszystkiego małym krokami, na zasadzie zdobytych celów. Jeśli uda mi się sytuacja A, to dopiero wtedy zaczynam inwestować w B, ale jeśli po drodze opóźni się C, to od razu skaczę do D. Jest to w gruncie rzeczy bardzo skomplikowane planowanie i wymaga pewnych umiejętności strategicznych.

Wdrożenie i kontrola

Na sam koniec trzeba jeszcze te wszystkie plany wprowadzić w życie i co najważniejsze - odpowiednio kontrolować. Kontrola raz że zapewnia nam cały czas feedback, ale również oprócz tego umożliwia szybkie i elastyczne podchodzenie do pojawiających się problemów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Model Kompetencji Zawodowych to zestaw narzędzi wspierających rozwój oraz ocenę kompetencji pracowników.

Firma, która decyduje się zarządzać zasobami ludzkimi w oparciu o kompetencje w pierwszej kolejności powinna dokonać wyboru i opisu kluczowych z punktu widzenia danej organizacji oraz poszczególnych ról / stanowisk kompetencji.

Poznaj oferowane przez nas wsparcie w budowie katalogu kompetencji z uwzględnieniem specyfiki danej organizacji:

Zapraszamy!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.