Jakie warunki należy zapewnić pracownikowi?

Każdemu z nas zależy na jak najlepiej płatnej pracy, choć wysoka płaca z całą pewnością nie jest jedynym wyznacznikiem atrakcyjnej posady. Dla wielu atrakcyjną będzie bowiem praca, w której będzie możliwe realizowanie swoich pasji.

zdjęcie - (the_title())


Jakie warunki należy zapewnić pracownikowi?

Każdemu z nas zależy na jak najlepiej płatnej pracy, choć wysoka płaca z całą pewnością nie jest jedynym wyznacznikiem atrakcyjnej posady. Dla wielu atrakcyjną będzie bowiem praca, w której będzie możliwe realizowanie swoich pasji.

Nie ulega wątpliwości, że wielu osobom nie udaje się odszukać zadowalającej ich pracy. Takie osoby decydują się bardzo często na założenie własnej firmy, choć jej prowadzenie nie jest łatwe.

Z całą pewnością na uwagę zasługuje fakt, że bycie pracodawcą nie jest wcale łatwe. Każdy, kto zatrudnia pracowników musi pamiętać o przestrzeganiu względem nich określonych obowiązków.

Przede wszystkim pracodawca musi wypłacać swoim pracownikom wynagrodzenie. W innym razie nie będzie mógł on liczyć na to, że będą oni świadczyć pracę na jego rzecz. Na pewno pracodawcy nie wolno zatrudniać pracownika za rażąco niskie wynagrodzenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Jest to bowiem pogwałcenie praw zawartych w ustawach, które gwarantują pracownikowi prawo do godnej płacy i pracy. Z całą pewnością najważniejszą dla pracodawcy i pracownika Ustawą powinien być Kodeks pracy. Nie zawsze jednak pracownicy i pracodawcy zdają sobie sprawę z tego jakie przepisy są zawarte w owym Kodeksie.

Dlatego też warto byłoby wziąć udział w szkoleniach i kursach, dzięki którym pracownicy poznają swoje prawa, a pracodawcy dowiedzą się, jakie warunki muszą zapewnić pracownikowi oprócz wypłaty wynagrodzenia.

Kodeks pracy szkolenia powinien być jednak prowadzony przez odpowiednio wyedukowanego i należycie wykształconego szkoleniowca. Nie da się ukryć, że tylko wówczas mowa może być o efektach. Warto przed wyborem firmy szkoleniowej sprawdzić kompetencje osoby, która ma szkolenie poprowadzić.

Nie bójmy się pytać o rekomendacje. Zapoznajmy się również z informacjami dotyczącymi danej firmy szkoleniowej, które zawarte będą na stronie internetowej firmy. Na pewno znajdziemy tam cennik oraz być może, opinie poprzednich klientów. Jeśli opinie są pozytywne, istnieją bardzo duże szanse na to, że szkolenie zostanie poprowadzone na wysokim poziomie merytorycznym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.