Raport bezpieczeństwa kosmetyku – co to za dokument?

Raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego to dokument składający się zasadniczo z dwóch części. Pierwsza z nich, zwana częścią A, zawiera informacje na temat bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. Część B zaś dotyczy oceny bezpieczeństwa produktu kosmetycznego, o czym więcej możemy dowiedzieć się idąc na szkolenie analiza ryzyka.

zdjęcie - (the_title())


Raport bezpieczeństwa kosmetyku - co to za dokument?

Raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego to dokument składający się zasadniczo z dwóch części. Pierwsza z nich, zwana częścią A, zawiera informacje na temat bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. Część B zaś dotyczy oceny bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. W części A znajdziemy kilka istotnych podpunktów.

Po pierwsze ilościowy i jakościowy skład produktu kosmetycznego. Znajdziemy w nim identyfikację chemiczną poszczególnych substancji składających się na produkt. Kolejny ważny punkt zawiera informacja o właściwościach chemicznych oraz stabilności produktu kosmetycznego.

W części A znajdziemy także informacje dotyczące jakości mikrobiologicznej czyli szczegółową specyfikację mikrobiologiczną substancji i całego produktu kosmetycznego oraz zanieczyszczenia, ilości śladowe oraz dane dotyczące materiału, z którego wykonane zostało opakowanie kosmetyku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

Ponadto raport bezpieczeństwa zawiera informacje dotyczące normalnego i przewidywanego zastosowania produktu oraz dane dotyczące narażanie na działanie produktu, uwzględniające wnioski dotyczące: miejsce zastosowania, powierzchni aplikacji, ilości zastosowanego produktu, czasu i częstotliwości stosowania, możliwych dróg narażenia oraz informacji na temat populacji, która potencjalnie może być narażona.

Niezwykle ważnym punktem raportu jest także profil toksykologiczny substancji. Raport powinien zawierać także wszystkie dane dotyczące możliwych działań niepożądanych oraz informacje o produkcie takie jak na przykład dane o istniejących badaniach i ich wynikach.

Część B raportu dotyczy oceny bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. W niej zawarte powinny by wnioski z oceny bezpieczeństwa produktu, ostrzeżenia i instrukcje stosowani, wyjaśnienie rozumowania naukowego.

Tę część raportu powinna zwieńczyć kwalifikacja eksperta i zatwierdzenie przez niego części B dokumentu. Wykwalifikowana i uprawniona osoba powinna swoim podpisem potwierdzić przeprowadzenie oceny bezpieczeństwa.

Dobrze, aby osoby zajmujące się lub na poważnie myślące o zajęciu się produkcją kosmetyków odbywały stosowne szkolenia kosmetyczne, na przykład szkolenie serializacja lub też szkolenie analiza ryzyka. W dużych miastach, takich jak Warszawa, ich dostępność jest ogromna. Łatwo możemy się o tym przekonać wpisując w wyszukiwarkę hasło: „szkolenia kosmetyczne Warszawa”.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.