Poznaj przepisy prawa pracy!

Twoja firma się rozwija? Do tej pory korzystałeś z usług firmy kadrowo-księgowej, a teraz chcesz stworzyć dział HRu? A może rozbudowujesz już istniejący zespół? Niezależnie od powodu, zawsze warto inwestować w rozwój kompetencji swoich pracowników, tym bardziej, jeśli zdobyta wiedza przyniesie realne korzyści dla Twojej firmy. Niekompetencja pracowników zajmujących się sprawami kadrowymi to obok niekompetencji księgowych jeden z najgorszych koszmarów osób prowadzących firmę

   
  Twoja firma się rozwija? Do tej pory korzystałeś z usług firmy kadrowo-księgowej, a teraz chcesz stworzyć dział HRu? A może rozbudowujesz już istniejący zespół? Niezależnie od powodu, zawsze warto inwestować w rozwój kompetencji swoich pracowników, tym bardziej, jeśli zdobyta wiedza przyniesie realne korzyści dla Twojej firmy.

  Niekompetencja pracowników zajmujących się sprawami kadrowymi to obok niekompetencji księgowych jeden z najgorszych koszmarów osób prowadzących firmę. W dobie internetu, szybkiej wymiany informacji i marketingu szeptanego, zwłaszcza złe opinie bardzo szybko są podchwytywane i przekazywane dalej. A dla wizerunku firmy, zwłaszcza wśród potencjalnych pracowników czy klientów, nie ma chyba nic gorszego niż łatka pracodawcy, który łamie przepisy prawa pracy. Inną kwestią są ewentualne kontrole z ramienia Państwowej Inspekcji Pracy, czy też ewentualne sprawy w Sądzie Pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  A te ostatnie niosą za sobą znaczny koszt – pełnomocnicy, ewentualne odszkodowania czy koszty sądowe w przypadku przegrania sprawy. Dlatego też lepiej zawczasu zadbać o to, by zespół zajmujący się sprawami kadrowymi był odpowiednio przygotowany i wyszkolony, tak, by zminimalizować ryzyko kosztownych (także wizerunkowo) pomyłek, czy błędów.
   
  Umówmy się – polskie prawo pracy jest skomplikowane, często jedna kwestia jest regulowana kilkunastoma artykułami rozsianymi w całym dokumencie. Do tego dochodzą zmiany, które raz na jakiś czas są wprowadzane i obraz dodatkowo zaciemniają. Nic więc dziwnego, że osobie nie będącej biegłym w zakresie kodeksu ciężko czasami się połapać.

  Stąd też na rynku dostępna jest masa fundacji i stowarzyszeń organizujących różne szkolenia. Czas pracy i jego naliczanie jest jednym z tych zagadnień, które powodują najprawdopodobniej najwięcej spięć na linii pracownik – pracodawca. Nic w tym dziwnego – o ile u osób pracujących na etacie sprawa jest jeszcze w miarę klarowna, to jak te kwestie rozwiązać u osób z zadaniowym czasem pracy, współpracujących na zasadzie umów B2B lub na umowach cywilno-prawnych?

  A prawidłowe zliczenie czasu pracy pozwala na właściwe obliczenie wynagrodzenia. Z uwagi na ten fakt, zdecydowanie warto więc włożyć nieco wysiłku i wyszukać odpowiednich szkoleń prowadzonych przez uznane ośrodki i w dodatku wychodzących naprzeciw aktualnym potrzebom Twojej firmy. W tym przypadku inwestycja w Twojego pracownika z pewnością przyniesie korzyści Tobie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.