Szkolenia i warsztaty z prawa pracy

Prawo pracy musi być bezwzględnie przestrzegane w każdym zakładzie pracy. To ochrona dóbr pracowniczych, ale również, zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Zatem warto znać swoje prawa i wymagać ich respektowania od pracodawcy, a wszelkie uchybienia można zgłosić do Państwowego Inspektoratu Pracy.

27 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenia i warsztaty z prawa pracy

 

Prawo pracy musi być bezwzględnie przestrzegane w każdym zakładzie pracy. To ochrona dóbr pracowniczych, ale również, zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Zatem warto znać swoje prawa i wymagać ich respektowania od pracodawcy, a wszelkie uchybienia można zgłosić do Państwowego Inspektoratu Pracy.

PIP - dla dobra pracowników
PIP powołany jest przez sejm, aby chronić pracowników przed wszelkimi rodzajami nadużyć w pracy. Dotyczy to zarówno mobbingu, dyskryminacji, opóźnień w wypłatach wynagrodzenia, bądź ich brak, a także zapewnienie bezpieczeństwa na stanowisku pracy.

Wszelkiego rodzaju skargi można bezpośrednio kierować do inspektoratu. Będą one rozpatrywane, a każda sprawa powinna być rzetelnie badana.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy w 2018 oraz najnowsze orzecznictwo kadrowo - płacowe.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

PIP - uprawnienia
Państwowy Inspektorat Pracy może niezapowiedzianie złożyć kontrolę w miejscu pracy. Nie musi być to w żadnym stopniu wcześniej ustalane. Co ważne kontrole mogą się odbywać niezależnie od pory dnia, czy nocy. W razie stwierdzenia jakichkolwiek uchybień, czy też nadużyć PIP może wydać nakaz, który rozumiany jest, jako decyzja administracyjna.

Zatem pracodawca musi jej bezwzględnie przestrzegać. Wszelkiego rodzaju uchybienia w miejscu pracy muszą być natychmiastowo usunięte, w razie zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników to prace muszą być bezwzględnie zatrzymane.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z prawa pracy:

W razie opóźnień pracodawcy z wypłaceniem wynagrodzeń, to inspektorat musi wydać decyzję o natychmiastowym ich wypłaceniu, a ponadto zawsze ma prawo nałożyć na pracodawcę mandat za nieprzestrzeganie przepisów. Może także skierować sprawę do sądu o ukaranie danej firmy.

Szkolenia - Państwowy Inspektorat Pracy
Państwowy Inspektorat Pracy organizuje szkolenia zarówno dla pracowników, czy też związków zawodowych podczas, których informowani są o swoich prawach. Są także organizowane szklenia dla pracodawców i pracowników inspektoratu.

Dla każdego dostępne są także biuletyny informacyjne wydawane przez PIP. Są one całkowicie bezpłatne. Organizowane są także konkursy dla przedsiębiorców, którzy nagradzani są za bezwzględne przestrzeganie przepisów prawa pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.