Szkolenie prawo pracy

Większość naszego życia opiera się wokół pracy. To ona zapewnia nam dobrobyt i pozwala nam żyć w każdym aspekcie tego słowa. Nic więc dziwnego, że w związku z pracą powstała ogromna ilość przepisów i ustaw regulujących zarówno bezpieczeństwo pracowników, jak i pracodawców. Wśród nich można wyróżnić m. in. prawo pracy, czyli zespół praw, która reguluje zakres stosunku pracy pomiędzy konkretnym pracownikiem, a konkretnym pracodawcą. 

zdjęcie - Szkolenie prawo pracy
 
Większość naszego życia opiera się wokół pracy. To ona zapewnia nam dobrobyt i pozwala nam żyć w każdym aspekcie tego słowa. Nic więc dziwnego, że w związku z pracą powstała ogromna ilość przepisów i ustaw regulujących zarówno bezpieczeństwo pracowników, jak i pracodawców. Wśród nich można wyróżnić m. in. prawo pracy, czyli zespół praw, która reguluje zakres stosunku pracy pomiędzy konkretnym pracownikiem, a konkretnym pracodawcą.

Ponadto obejmuje ono organizację obu tych stron w systemie pracy, a także zajmuje się problematyką układów i sporów zbiorowych. Aktualnie w polskim systemie obowiązuje Kodeks pracy, będący najważniejszym aktem regulującym wszelakie aspekty pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Należy jednak pamiętać, że nie jest on jedynym aktem prawnym mówiącym o tej tematyce. Jakie są więc główne aspekty regulowane przez kodeks pracy? Po pierwsze zapewnia on możliwość podjęcia pracy przez każdego, jak i możliwość swobodnego nawiązywania stosunków pracy. Ponadto każdy ma prawo do tzw. wolności pracy, która zapewnia bezproblemowe zerwanie umowy o pracę (czyli możliwość odejścia z pracy).

Kodeks Pracy podkreśla także relacje między pracownikiem a pracodawcą, stymulując to w ten sposób, że pracodawca musi poszanować dobra osobiste pracownika, jak i szanować równo każdego z pracowników.

Wszystko to o czym wspomniano powyżej jest dodatkowo chronione i zapewniane przez państwo, jak i liczne organizacje zawodowe, do których obie grupy mają możliwość przystępowania. Ponadto pomimo tego, że kodeks pracy reguluje wiele różnych stosunków między pracownikiem, a pracodawcą to mogą się zdarzyć takie elementy nie będące przez nią regulowane, stąd w takich sytuacjach wszystko reguluje prawo cywilne.

Jak łatwo zauważyć doskonała znajomość prawa jest korzystna dla obu stron, dlatego też warto pomyśleć nad skończeniem specjalnych szkoleń z prawa pracy, które uczulą nas na najważniejsze aspekty.

Takie podejście zapewnia nam nie tylko większe bezpieczeństwo, ale także pozwala na zaznajomienie się z nowymi zmianami jakie mają miejsce w ustawodawstwie polskim.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.