Inne strony: GAMMA DISCOVER

Zmiany w prawie pracy w 2017r.

Zmiany w prawie pracy w Polsce w 2017 roku Rozpoczęcie się nowego roku często łączy się z wejściem w życie określonych rozwiązań prawnych. Wraz z zakończeniem się roku 2016 i rozpoczęciem się roku 2017 nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy.
 
zdjęcie - Zmiany w prawie pracy w 2017r.

Zmiany w prawie pracy w 2017r.


Znajomość przepisów prawnych jest istotną rzeczą - niemal każdy z nas jest bowiem albo pracownikiem, albo też pracodawcą zatrudniającym pracowników.

Dobrze jest wiedzieć, jakie obowiązki nakłada na nas prawo, a jakie daje nam przywileje.

Warto skorzystać z organizowanych co jakiś czas w różnych miastach szkoleń z prawa pracy - szkolenia z prawa pracy umożliwią nam dokładne zapoznanie się z tym, jak w praktyce działa to prawo.

Informacje o prawie pracy można również znaleźć korzystając z internetu, odpowiednich książek, albo też - korzystając z porady prawnika.

Zmiany w przepisach regulujących minimalne wynagrodzenie za pracę

Od 2017 roku, wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę uległa zmianie. Obecnie minimalne wynagrodzenie wynosi 2000 złotych brutto.

To nieco więcej, niż kwota obowiązująca wcześniej. Jak można się więc łatwo domyślić, jest to dobra wiadomość dla tych, którzy pracują za najniższą krajową pensję.

Ich sytuacja finansowa ulegnie poprawie - nawet jeśli jest to poprawa niezbyt znaczna, nadal jest rzeczą pozytywną.

Zmianie uległy także zasady regulujące wynagradzanie osób, które pracują na umowach - zleceniach, a także przepisy odnośnie osób świadczących usługi.

Wprowadzona została dla takich osób minimalna stawka godzinowa za każdą godzinę świadczenia usług, bądź też wykonywania zleceń.

Od 2017 roku, minimalna wysokość stawki godzinowej wynosi 13 złotych brutto.

Terminy odwoływania się do sądu pracy

Jedną z istotnych zmian jest zmiana dotycząca terminów odwoływania się do sądu pracy. Do 2017 roku terminy te wynosiły siedem, bądź też czternaście dni (w zależności od sytuacji).

Od 2017 roku w każdym z tych przypadków termin odwoływania się do sądu pracy wynosi dwadzieścia jeden dni.

Zmiana wydłuża więc i ujednolica terminy odwołań do sądu pracy.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
UMOWY CYWILNOPRAWNE W 2017 R.
Zmiany w zakresie stawek minimalnych przy umowach zlecenia oraz nowe kompetencje PIP
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Jakie zmiany zaszły w prawie pracy w 2017 roku? Czas wejścia w życie nowych rozwiązań prawnych często pokrywa się z zakończeniem starego, i rozpoczęciem nowego roku.  
Z roku na rok obowiązujące prawa są modyfikowane, zmieniane i przekształcane. Prawo pracy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Często momentem wejścia w życia nowych przepisów jest zakończenie się bieżącego roku i rozpoczęcie się kolejnego roku.
Nowy rok - czas zmian w prawie. Wraz z nadejściem nowego roku wiele się zmienia. Niektórzy z nas tworzą listy postanowień noworocznych, inni decydują się zupełnie zmienić swoje życie.
Często wraz z rozpoczęciem nowego roku wchodzą w życie nowe rozwiązania prawne, bądź też zmiany w rozwiązaniach już istniejących. Z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia w roku 2017, kiedy to zmieniły się przepisy dotyczące prawa pracy.
W roku 2017 nastąpiły istotne zmiany w kodeksie prawa pracy. Warto je poznać i dowiedzieć się, jakie prawa i obowiązki przysługują teraz zarówno pracownikom, jak i pracodawcom ich zatrudniającym. Informacje na temat zaistniałych zmian można odnaleźć w internecie, można również poradzić się prawnika bądź też skorzystać z tego, iż co jakiś czas w różnych miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Zmiany w prawie pracy w 2017r.
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.