Kryteria oceny pracownika

Systematyczna ocena pracowników, to niezmiernie istotna sprawa. Każdy manager przynajmniej raz w roku powinien dokonywać takiej oceny. Pozwoli ona na określenie stopnia zaangażowania pracownika w wykonywane obowiązki, a także, porównując wyniki na przestrzeni dłuższego czasu można będzie określić progres bądź regres każdej z zatrudnionych osób. Ocena powinna być jak najbardziej obiektywna, nie ma w tym przypadku miejsca na indywidualne sympatie bądź antypatie. Jedynie ocena dokonana w sposób w pełni rzetelny pozwoli wyciągnąć właściwe wnioski.

Gamma - Kryteria oceny pracownika

  Systematyczna ocena pracowników, to niezmiernie istotna sprawa. Każdy manager przynajmniej raz w roku powinien dokonywać takiej oceny. Pozwoli ona na określenie stopnia zaangażowania pracownika w wykonywane obowiązki, a także, porównując wyniki na przestrzeni dłuższego czasu można będzie określić progres bądź regres każdej z zatrudnionych osób.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR.

  Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów.

  Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania.

  Przedstawiamy nasze propozycje w temacie Oceny i rozwoju potencjału:

  Zobacz również nasze szkolenia szkolenia menedżerskie Zapraszamy!

  Ocena powinna być jak najbardziej obiektywna, nie ma w tym przypadku miejsca na indywidualne sympatie bądź antypatie. Jedynie ocena dokonana w sposób w pełni rzetelny pozwoli wyciągnąć właściwe wnioski. O sposobach i metodach oceny pracowników można posłuchać na specjalistycznych szkoleniach skierowanych do kadry managerskiej.

  Metodyka oceny pracowników w firmie

  Każdego z zatrudnionych pracowników można oceniać pod trzema kątami - ze względu na efektywność jego pracy, posiadaną wiedzę i umiejętności, a także w zależności od jego relacji z innymi pracownikami oraz z przełożonymi. Według standardowego modelu, całościowa ocena pracownika powinna zawierać wszystkie trzy wymienione wyżej elementy. Należy pamiętać o tym, że jeżeli z któregoś z nich się zrezygnuje, to konsekwentnie taki model oceny należy stosować w przypadku wszystkich pracowników, inaczej wyniki będą niemiarodajne.

  Wiedza, efektywność oraz relacje w grupie

  Ocena pracownika na podstawie posiadanej wiedzy czy umiejętności jest stosunkowo prosta. Jest to suma wszystkich umiejętności, które podnoszą wartość danej osoby w oczach pracodawcy. Może to być przykładowo wykształcenie kierunkowe, dodatkowe kursy czy też biegłe posługiwanie się językami obcymi. Jeżeli chodzi o efektywność działań, to w tym przypadku mierzy się przede wszystkim efekty pracy uzyskane w określonym przedziale czasowym.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

  Takim miernikiem może być chociażby wielkość zysków dla firmy jakie zostały wygenerowane przez konkretnego pracownika. Ostatnim elementem oceny pracownika jest kryterium behawioralne. Chodzi w tym przypadku o zespół cech osobowościowych, które przekładają się na jakość pracy - można brać pod uwagę chociażby sumienność czy systematyczność pracownika.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.