Bez asystentki ani rusz

Żaden prezes nie poprowadziłby firmy bez swojej asystentki lub asystenta. Oburzające jest z jakim lekceważeniem często spotyka się ten zawód…

Gamma - Bez asystentki ani rusz

  Wiele osób sądzi, że rola asystentki ogranicza się do ładnego wyglądu i parzenia kawy, a tymczasem profesjonalna asystentka jest doskonałym menadżerem, koordynatorem i pomocą w każdej dziedzinie dla zarządu.

  Niech świadczy o tym fakt, że coraz więcej osób traktuje ten zawód jako swój cel, a nie przystanek na dalszej drodze kariery. Jest to praca bardzo wymagająca bo łączy się z pracą pod ciągłą presją czasu, wyjazdami (często niezapowiedzianymi), kontaktem z wieloma osobami, wykonywaniem kilku zadań jednocześnie, świetną organizacją czasu i cierpliwością.

  Osoba zarządzająca jest funkcją reprezentacyjną, a wszystkie zadania techniczne wykonuje asystentka. Od niej zależy kalendarz swojego szefa, ona musi organizować go w jak najbardziej efektywny sposób. Sukces zależy od komunikacji, która często może okazać się trudnym zadaniem.

  Profesjonalna asystentka powinna z łatwością orientować się w codziennych obowiązkach, ustalić plan dnia, który pozwoli jej na wykonanie zadań, które się powtarzają, ale także zorganizować zadania, które wymagają większej ilości czasu. Musi być gotowa do realizacji zadań, które są nagłe i niespodziewane. Jej rola nie ogranicza się do odbierania telefonów, ona najczęściej prowadzi pierwsze rozmowy, dysponuje czasem szefa, układa kalendarz spotkań, prowadzi wstępne negocjacje, kontaktuje się z klientami.

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenie z wystąpień publicznych, efektywne zarządzanie czasem.

  Każde zadanie musi traktować z należytą starannością i uwagą. Wiele firm niestety nie docenia swojej pomocy administracyjnej, a tymczasem zorganizowana asystentka jest cennym skarbem. Chcąc samodzielnie poszerzać swoje kompetencje warto skorzystać ze szkoleń oferowanych przez wiele szkół weekendowych.

  Pomogą w doskonaleniu swojego fachu, a także pozwolą na spotkania z osobami, które mają podobne doświadczenia. Powstają także liczne portale i fora internetowe gdzie asystentki wymieniają się swoimi przemyśleniami, sposobami na rozwiązywanie problemów, ale także opiniami o pracodawcach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.