Co to jest sprint? Co ma wspólnego z Agile?

Jeśli przyjmowaną coraz częściej w branży informatycznej metodologię zwaną Agile jako system zarządzania projektem przyjmiemy za typ projektu, to Scrum będzie jego podtypem. Agile i Scrum mają ze sobą wiele wspólnego i przede wszystkim – wspólne cele.

zdjęcie - (the_title())


Co to jest sprint? Co ma wspólnego z Agile?

Jeśli przyjmowaną coraz częściej w branży informatycznej metodologię zwaną Agile jako system zarządzania projektem przyjmiemy za typ projektu, to Scrum będzie jego podtypem. Agile i Scrum mają ze sobą wiele wspólnego i przede wszystkim - wspólne cele. Jednak, sposób ich wykonywania może się trochę różnić. Wiedzę z tego zakresu możemy zdobyć idąc na szkolenie agile foundation.

O ile Agile jest przede wszystkim szybko reaktywnym sposobem zarządzania projektem, o tyle o Scrumie możemy rzec, że jest to bardziej metodyczny sposób zarządzania projektem oparty o szereg spotkań mających na celu zwinny i szybki postęp w rozwoju aplikacji zgodnie z życzeniem klienta.

Szkolenie product owner jest niezbędne, by jednostka wydzielona do przejęcia takich obowiązków mogła odpowiadać w imieniu klienta i zbierać od niego wymagania, które następnie przekaże developerom w postaci mniej lub bardziej skomplikowanych zadań.

Szkolenia scrum master to jedyna słuszna droga, aby upewnić się, że scrum wdrożony jest w naszej firmie w odpowiedni sposób - scrum master musi upewnić się, że role i zadania są odpowiednio rozdzielone między członkami zespołu w zależności od ich predyspozycji i umiejętności, ale też musi upewnić się, że wszelkie problemy i przeszkody w realizacji projektu zostaną na czas usunięte, by produkt dotarł do klienta w sposób z nim uprzednio uzgodniony.

Szkolenia scrum developer powinien przejść każdy z członków zespołu, aby w efektywny i odpowiedzialny sposób pracować w przyjętej metodologii, podnosząc tym samym zadowolenie klienta.

Podczas kiedy projekt może zostać określony w pewnym terminie do realizacji i oddania klientowi, cały ten okres powinien zostać podzielony na tak zwane sprinty. Sprinty to okresy typowo od tygodnia do czterech, charakteryzujące się takimi elementami jak spotkaniem na samym początku, podczas którego praca jest rozdzielana między członków zespołu.

Każdego dnia odbywać się powinno kilkunastominutowe spotkanie z całym zespołem na podsumowanie efektów pracy, a na samym końcu - prowadzona jest tzw. retrospekcja, czyli podsumowanie całej pracy w okresie jednego sprintu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.