Coaching

Ilu kierowników, tyle filozofii prowadzenia zespołu pracowników. Dlatego też trzeba brać po uwagę na to, że nie każdy z menadżerów może mieć zupełnie inną koncepcję, co do tego, jak ma wyglądać praca jego podwładnych.

zdjęcie - Coaching

 

Ilu kierowników, tyle filozofii prowadzenia zespołu pracowników. Dlatego też trzeba brać po uwagę na to, że nie każdy z menadżerów może mieć zupełnie inną koncepcję, co do tego, jak ma wyglądać praca jego podwładnych. Trzeba jednak pamiętać, że indywidualne podejście do swoich zadań, jako kierownika może prowadzić do wielu indywidualnych problemów. Dlatego warto czasami skorzystać z wiedzy i kompetencji ludzi siedzących w tym temacie dłużej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

Menadżer czy coach?
Współczesne techniki zarządzania ludźmi są skupione na tym, by umiejętnie pozyskiwać to, o najlepsze ze swoich ludzi. Tym samym praca zarządzania ludźmi jest nie tylko kwestią wydawania im poleceń i sprawdzania efektów ich pracy, ale przede wszystkim na tworzenie warunków do rozwoju swoich podwładnych i przez to do polepszania wyników całego zespołu. Co za tym idzie, jak łatwo się domyślić rola menadżera zostaje sprowadzona do pewnej formy bycia coachem, trenerem, który posiadając merytoryczny autorytet jest w stanie motywować swoich podwładnych do dążenia ku doskonałości i osiąganiu nowych zdolności i lepszych wyników.

Coaching, czyli co?
Coaching jest metodą zarządzania ludźmi, która zdobywa w ostatnim czasie bardzo dużą popularność. Jest to szczególna forma prowadzenia zespołu. Cechuje się ona przede wszystkim tym, że koncentruje się na wspomaganiu rozwoju pracowników, co ma skutkować poprawą ich wydajności. Głównym elementem coachingu jest przede wszystkim zdolność przełożonego do prowadzenia ukierunkowanych, zindywidualizowanych rozmów ze swoimi podwładnymi. Rozmowy te mają na celu obudzenie w pracownikach takich umiejętności i potrzeb ambicjonalnych, które będą ich prowadzić do najlepszych punktu widzenia zespołu rozwiązań. Tym samym podstawowym elementem dobrego coacha jest zatem to, by posiadał on autorytet wśród swoich pracowników. Co z a tym idzie konieczne jest przede wszystkim to, by mógł on być wsparciem merytorycznym dla swoich ludzi oraz umiejętnym psychologiem potrafiącym skutecznie wpływać na podwładnych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.