Czas wolny i sport – klucz do zwalczania stresu

Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest w dzisiejszych czasach szczególnie ważna. Żyjemy w ciągłym biegu, nieustannie gonią nas terminy, projekty, kolejne obowiązki. Nie mamy czasu na prawdziwy odpoczynek i relaks, czas wolny zlewa się z czasem pracy, a wszyscy płacimy za to taką samą cenę. Stres jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnej cywilizacji.

Asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów
2020-02-19
19 lutego 2020 -
2020-02-20
20 lutego 2020
Warszawa
Warszawa
Asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów
Umiejętność komunikowania się, stała się w dzisiejszym świecie towarem, za który gotów jestem płacić więcej, niż za jakikolwiek inny
Warsztat z podejścia talentowego w zespole z użyciem testów talentów Gallupa (Clifton Strengths)
2020-02-24
24 lutego 2020
2020-02-24
Warszawa
Warszawa
Warsztat z podejścia talentowego w zespole z użyciem testów talentów Gallupa (Clifton Strengths)
Poznaj swoje talenty, zrozum swoje działanie i zbuduj Twój system produktywności
 
Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest w dzisiejszych czasach szczególnie ważna. Żyjemy w ciągłym biegu, nieustannie gonią nas terminy, projekty, kolejne obowiązki. Nie mamy czasu na prawdziwy odpoczynek i relaks, czas wolny zlewa się z czasem pracy, a wszyscy płacimy za to taką samą cenę. Stres jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnej cywilizacji.

Nie wolno go bagatelizować, gdyż może on prowadzić do wielu chorób, w szczególności kardiologicznych, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze życie. Dlatego ze stresem należy walczyć. Pytanie jak? W końcu radzenie sobie ze stresem nie jest rzeczą łatwą. Ale czy aby na pewno?

Podstawowym sposobem przeciwdziałania stresowi jest umiejętny podział dnia na czas zawodowy i czas po pracy. Nie należy żyć pracą przez cały dzień. Nieustanne sprawdzanie służbowego maila, czy telefonu nie sprzyja odpowiedniemu wypoczynkowi. Bez wypoczynku spada zaś wydajność pracownika. Dlatego też należy zawsze wygospodarować czas tylko dla siebie, który poświęcimy odpoczynkowi i relaksowi. Zredukuje to stres, poprawi samopoczucie i zwiększy wydajność pracy.

Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.

Zajrzyj również tutaj: flow, szkolenia dla firm warszawa.
Pomocne w zwalczaniu stresu może okazać się picie ziół. Specyfiki takie jak szyszki chmielu, melisa, czy lawenda ukoją nasze nerwy i będą pomocne przy lekkich stanach napięcia. W razie problemów ze snem pomogą nam również uspokoić rozbiegane myśli i zasnąć. Wraz z ziołami można stosować odpowiednie ćwiczenia oddechowe.

Kilka – kilkanaście kontrolowanych, powolnych i głębokich wdechów i wydechów również powinno kojąco wpłynąć na nasze nerwy. Dzieje się tak, ponieważ dostarczamy naszemu mózgowi, w sposób kontrolowany, zwiększoną ilość tlenu, co przekłada się na jego wydajniejszą pracę.

Aby lepiej radzić sobie ze stresem warto również zacząć uprawiać sport. Regularna aktywność fizyczna nie tylko poprawi nasz wygląd zewnętrzny, samopoczucie i kondycję fizyczną. Wpłynie również na nasze zdolności psychiczne, jak wiadomo – w zdrowym ciele zdrowy duch. Naukowcy udowodnili również, iż podczas aktywności fizycznej w organizmie uwalniane są hormony szczęścia, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Sport może być więc świetnym sposobem na zwalczenie stresu towarzyszącego nam w życiu codziennym. A mniejszy stres to zarówno lepsze życie, jak i większa wydajność w miejscu pracy.

Profesjonalny Asystent Biura Zarządu i Rady Nadzorczej
2020-03- 2
2 marca 2020 -
2020-03- 3
3 marca 2020
Warszawa
Warszawa
Profesjonalny Asystent Biura Zarządu i Rady Nadzorczej
Czyniąc rzeczy wielkie, zaczynaj od rzeczy drobnych
Szkolenia zamknięte: Efektywność osobista
Pozwalamy opuścić strefę komfortu w bezpieczny sposób i rozwinąć umiejętności

Szkolenia w tym obszarze eksplorują zarówno sferę zawodową jak i prywatną - w duchu life work  balanced. Moduły zaprojektowane są w taki sposób, aby uczestnicy budowali w sobie silną motywację do wprowadzenia zmiany i utrzymania jej na tyle długo by utrwaliła się na dobre. Zapraszamy - szkolenia z efektywności osobistej.

Już niedługo:
Akademia Excellent Manager Program (5 dni)
Zobacz szkolenia powiązane z tematem artykułu:
Innowacyjność i kreatywność
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Multitasking i efektywność osobista
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Słowo retencja pochodzi od łacińskiego wyrazu retentio i w znaczeniu ogólnym oznacza zatrzymanie lub powstrzymanie czegoś. W dzisiejszym świecie słowo to używane jest w bardzo wielu dziedzinach – od geografii do prawa. W tym tekście jednak uwaga poświęcona zostanie biznesowemu i marketingowemu wymiarowi retencji.
Ocena wyników pracownika jest niezbędnym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. To zarówno cenna informacja dla właścicieli firmy, menedżerów i lidera zespołu, jak również dla samego pracownika. Oceny pracownika możemy dokonywać na kilka sposób - jak wybrać najlepszy?
Konflikt wydaje nam się bardzo negatywnym zjawiskiem, który w dodatku pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, niszczy zespół i skutkuje pogorszeniem atmosfery w pracy. W rzeczywistości to, w jaki sposób oddziałuje konflikt, zależy przede wszystkim od sposobu jego rozwiązania oraz tego, czy lider zaangażował się w próby załagodzenia sytuacji.
Każdy z nas doświadczył wielu sytuacji stresowych w miejscu pracy. Większość osób spotkała się z wyjątkowo trudnym klientem lub zdarzeniem, które wyprowadziło nas z równowagi. Ludzie radzą sobie z emocjami w różny sposób - niestety, część nie potrafi zapanować nad agresją. W przypadku sytuacji biznesowych nie dochodzi zwykle do bójek lub rękoczynów, jednak agresja słowna może prowadzić do równie poważnych konfliktów, a nawet zwolnień.
Bycie dobrym słuchaczem jest zawsze w cenie - nie tylko w sytuacjach prywatnych, kiedy chcemy być dobrym małżonkiem, rodzicem i przyjacielem, ale również w trakcie wypełniania obowiązków służbowych. Od naszego zaangażowania w rozmowę zależeć może pomyślny przebieg transakcji, skutek negocjacji i nawiązywanie relacji ze współpracownikami. Słuchanie empatyczne jest rodzajem komunikacji, w którą się angażujemy całym sobą i staramy dojść do porozumienia z drugą stroną dialogu. Brzmi banalnie, prawda?
Obecny artykuł
Czas wolny i sport – klucz do zwalczania stresu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

Asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów
19 lutego 2020 -20 lutego 2020 Warszawa
Asertywność uczy jak postępować w zgodzie ze sobą - na poziomie technik postaw. Szkolenia z asertywności uczą technik rozwiązywania konfliktów i...
Warsztat z podejścia talentowego w zespole z użyciem testów talentów Gallupa (Clifton Strengths)
24 lutego 2020 Warszawa
Szkolenie ma za zadanie przeprowadzić przez proces poznania talentów, zrozumienia ich działania, zaplanowania ich rozwoju. Uczestnicy wyposażeni w...

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
FBLn
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.