Czy zarządzania projektem można się nauczyć?

Zastanawiasz się nad zmianą pracy bądź zdobyciem nowej wiedzy i umiejętności cenionych na współczesnym rynku pracy? Jednym z kierunków, które warto obrać jest z pewnością project management, nazywany często zawodem przyszłości. Project management to inaczej mówiąc zarządzanie projektami.

zdjęcie - (the_title())


Czy zarządzania projektem można się nauczyć?

Zastanawiasz się nad zmianą pracy bądź zdobyciem nowej wiedzy i umiejętności cenionych na współczesnym rynku pracy? Jednym z kierunków, które warto obrać jest z pewnością project management, nazywany często zawodem przyszłości. Project management to inaczej mówiąc zarządzanie projektami.

Jego głównym założeniem jest skuteczne i terminowe realizowanie wszelkich podstawowych i pobocznych celów związanych z danym projektem. Wymaga to odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności korzystania z dostępnych metod, praktyk, narzędzi itp.

Wiele osób niezbędną wiedzę i umiejętności nabywa z czasem, pracując jako członek, a następnie lider czy kierownik w grupach projektowych. Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z project managementem mogą ją zdobyć uczestnicząc w jednym z profesjonalnych szkoleń, np. szkolenie scrum.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co to jest sprzedaż narracyjna? Jak finalizować sprzedaż? Jakie są zaawansowane techniki sprzedaży B2B? Jak po porażce wrócić do pełnej efektywności? Jak komunikować się z trudnym klientem?

Gamma – firma szkoleniowa roku.

Szkolenie z zarządzania projektami Warszawa – dla kogo?

Udział w szkoleniu z project managementu polecany jest wszystkim osobom pragnącym zdobyć bądź usystematyzować swoją wiedzę z zakresu skutecznego zarządzania projektami, a tym samym korzystnie wpłynąć na swoją zawodową sytuację na rynku pracy. Ze szkoleń skorzystać powinni także członkowie kadry menadżerskiej, kierownicy i liderzy zespołów projektowych oraz osoby za nie odpowiedzialne.

Szkolenia Project Management – czyli co?

Udział w szkoleniu z zakresu zarządzania projektami niesie za sobą wiele korzyści. Uczestnicy takiego agile szkolenia nauczą się między innymi samodzielnego, a przy tym skutecznego kierowania działaniami związanymi z konkretnymi, nawet bardzo złożonymi projektami; zarządzania w efektywny sposób poszczególnymi zadaniami, jakie się z nim wiążą; realizowania kolejnych etapów projektu zgodnie z ustalonymi harmonogramami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz nowoczesnych rozwiązań z obszaru HR i biznesu? Zobacz nasze zoptymalizowanych strategie dla zakładów produkcyjnych i skrojonych na miarę ścieżki menadżerów Odkryj nasze ścieżki rozwiązań!

Nauczą się także skutecznego korzystania z dostępnych metod i narzędzi; wyboru odpowiedniego stylu kierowania zespołem projektowym czy realnego szacowania kosztów i przychodów danego projektu. W trakcie szkolenia poznać można dominujących na świecie standardy zarządzania projektami, takie jak: PMI, Prince2, CCPM i agile pm foundation.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.