Dlaczego agile określa się „zwinnym zarządzaniem”?

W projektach informatycznych mamy do czynienia z szeroką gamą różnych sposobów zarządzania projektami. Jakkolwiek, każdy z nich jest dostosowany od innej specyfiki projektu, produktu, rodzaju klienta, terminowości, wymagań i innych czynników.

Gamma - Dlaczego agile określa się

Dlaczego agile określa się "zwinnym zarządzaniem"?

W projektach informatycznych mamy do czynienia z szeroką gamą różnych sposobów zarządzania projektami. Jakkolwiek, każdy z nich jest dostosowany od innej specyfiki projektu, produktu, rodzaju klienta, terminowości, wymagań i innych czynników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

Agile określa się zwinnym zarządzaniem (słowo zaczerpnięte z języka angielskiego dokładnie oznacza "zwinny") nie bez powodu. Ten sposób zarządzania projektem wymaga od zespołu reaktywności, czyli szybkiej reakcji na zmieniające się wymagania i bardzo dobrze rozwiniętych umiejętności rozwiązywania problemów a także - stawia na komunikację, która jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.

Agile project management szkolenie umożliwa poznanie zasad "gry" - jakie role powinny zostać rozdzielone w zespole, aby osiągnąć upragnione cele, w jaki sposób upewnić się, że komunikacja została osiągnięta przez wszystkich członków zespołu, jak sprawić, by reaktywnie i szybko odpowiadać na pojawiające się problemy z realizacją poszczególnych zadań.

Agile pm foundation (szkolenie agile) pozwala w szybki sposób opanować te zasady i elastycznie wprowadzić je do zespołu, dzięki czemu praca powinna przebiegać szybko i skutecznie. Scrum szkolenia podpowiadają, w jaki sposób wprowadzić spotkania i w jakim okresie powinny one następować, aby scrum master był poinformowany o możliwych przeszkodach jak najwcześniej w celu ich usunięcia na drodze do realizacji projektu i oddania przez product owner gotowego produktu na czas.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń menadżerskich. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami szkolenie, zarządzanie projektami.

Szkolenia agile powinny zostać zaoferowane każdemu członkowi zespołu, który ma pracować w tej metodologii, aby mógł przyjąć swoją rolę i wywiązać się z zobowiązań w przyjętej jednostce czasowej.

Na początku wprowadzanie metodologii scrum może nie być takie łatwe, ponieważ właściwe podejście do scruma pojawia się wraz z doświadczeniem nabywanym w pracy z takim systemem, jednak odpowiednie przeszkolenie stanowczo ułatwia pomyślne zastosowanie tej metodologii, a co najważniejsze - ma przede wszystkim upewnić klienta, że otrzyma dokładnie to, czego chciał, w określonych ramach czasowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.