Gdzie możemy poznać podstawy scruma?

Scrum to metodyka agile, o której zdecydowanie dzisiaj trudno jest nie usłyszeć. Co ją tak w zasadzie charakteryzuje? Gdzie można poznać podstawy scrum?

zdjęcie - (the_title())


Gdzie możemy poznać podstawy scruma?

Scrum to metodyka agile, o której zdecydowanie dzisiaj trudno jest nie usłyszeć. Co ją tak w zasadzie charakteryzuje? Gdzie można poznać podstawy scrum?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

Zespół - specyficzna część scrum

To, co wyróżnia scrum, to przede wszystkim naprawdę dość mocno oryginalny zespół. Zasadniczo chodzi tutaj bowiem o to, że nie ma żadnego dominującego nad innymi lidera. W zespole scrum nikt się specjalnie nie tytułuje, nie ma też żadnej atmosfery strachu czy niepokoju. Kto w takim razie rządzi? Jest tutaj product owner - to osoba odpowiedzialna za kontakty w klientem, za realizację jego oczekiwań.

Generalnie to głównie on trzyma ster projektu dbając o to, aby wszystko było właściwie zorganizowane. Z drugiej jednak strony mamy jeszcze scrum mastera. Ta osoba z kolei niejako przywódca duchowy zespołu.

O ile product owner ma za zadanie po prostu organizować, tak scrum master motywuje, gani, podpowiada product ownerowi najlepszy dobór zadań itp. Co więcej to także musi być osoba, która naprawdę bardzo dobrze się zna na wszelkich kwestiach związanych z metodologią scrum.

Dalej scrum developerzy to teoretycznie rzecz ujmując tylko pracownicy, jednak z drugiej strony muszą oni specjalizować się w pewnych swoich dziedzinach oraz wykazywać pewną kreatywność czy samodzielność.

Aby jednak dokładniej zrozumieć zasady funkcjonowania scrum zespołu, warto zainwestować w szkolenia scrum product owner, szkolenie scrum developer czy też szkolenia scrum master.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz nasze szkolenia online
  • Brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych
  • Duża wartość szkoleniowo-merytoryczna
  • Pełna interaktywność
  • Popularne technologie: Microsoft Teams, Google Meet, Webex, Zoom, Clickmeeting
Zapraszamy do zapoznania się z:

Praca w scrum

Zasadniczo także sam tryb pracy w scrum jest całkiem specyficzny. Wiąże się on bowiem z okresami sprintów oraz planowania, uzgadniania itp. Tego też trzeba się nauczyć? Gdzie najlepiej? Podobnie jak wcześniej, także i tutaj zdecydowanie najlepszą opcją w tym kierunku będą profesjonalne szkolenia.

Z naciskiem oczywiście na kwestię ich profesjonalizmu - dzisiaj bowiem to naprawdę różnie z tym bywa, a są to sprawy całkiem ważne. Inaczej tylko nie potrzebnie zmarnujemy pieniądze. Warto jeszcze podkreślić, że niestety do wdrożenia scrum będziemy dodatkowo potrzebowali osoby zaznajomionej z tym systemem....

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.