Jak kierownik projektu może podnieść swoje kompetencje?

W dobie błyskawicznie zmieniających się technologii zmieniają się też oczekiwania klienta. To wywołało potrzebę stworzenia lepiej dostosowanych metod zarządzania, opartych na elastyczności, szybkości podejmowania decyzji, umiejętności szybkiego rozwiązywania problemów.

Gamma - Jak kierownik projektu może podnieść swoje kompetencje?


Jak kierownik projektu może podnieść swoje kompetencje?

W dobie błyskawicznie zmieniających się technologii zmieniają się też oczekiwania klienta. To wywołało potrzebę stworzenia lepiej dostosowanych metod zarządzania, opartych na elastyczności, szybkości podejmowania decyzji, umiejętności szybkiego rozwiązywania problemów, komunikacji, negocjacji, umiejętności pracowania pod presją czasu.

Te założenia są spełniane przez zwinny styl zarządzania. Jednakże, styl ten nie promuje standardowego podejścia do projektu, jaki miał miejsce wcześniej - nie ma jednej osoby odpowiedzialnej za pracę całego zespołu - wszyscy są tak samo odpowiedzialni, choć przypisane im mogą być inne role.

Dlatego też ważnym jest, by w dobie tak szybko zmieniających się oczekiwań, kierownicy projektu nieustannie kształcili się i informowali na bieżąco o różnego rodzaju sposobach zarządzania, które przynoszą sukces przy różnego rodzaju projektach.

Ostatecznie, kierownik projektu w zwinnym zespole może przejąć rolę scrum mastera lub właściciela produktu, choć nie będzie to dokładnie taka sama rola, którą spełniał przy projektach innego typu. Szkolenie product owner jest formą warsztatów objaśniających, co należy do obowiązków osoby, której przypisana została w zespole ta rola.

Jak najskuteczniej może wykonywać swoją pracę, aby upewnić się, że komunikacja między klientem a pozostałymi członkami zespołu jest zachowana w należyty sposób. Szkolenia agile same w sobie są kopalnią wiedzy pod kątem zarówno praktycznym, jak i teoretycznym na temat zwinnego zarządzania.

W uzupełnieniu swojej wiedzy warto byłoby wybrać się na szkolenia scrum developer - które przekazują też wiedzę o tym, jak powinna wyglądać praca członków zespołu, co jest pomocne przy naprowadzaniu całego zespołu do postępowania zgodnie z założeniami metodologii agile.

Mimo wszystko, aby rozpoznać, czym jest agile, nie obejdzie się bez podstaw i wprowadzania do tego typu zarządzania, stąd ważnym jest szkolenie agile foundation - objaśniające od A do Z podstawy funkcjonowania agile w zespołach i projekcie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.