Jak wygląda planowanie projektu według zwinnego zarządzania?

Zwinne zarządzanie staje się dzisiaj zdecydowanie coraz bardziej popularną metodą zarządzania. Na czym dokładniej ono polega? Jak w zasadzie wygląda planowanie projektu według zwinnego zarządzania?

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda planowanie projektu według zwinnego zarządzania?

Zwinne zarządzanie staje się dzisiaj zdecydowanie coraz bardziej popularną metodą zarządzania. Na czym dokładniej ono polega? Jak w zasadzie wygląda planowanie projektu według zwinnego zarządzania?

Szkolenie agile foundation - najważniejsze źródło wiedzy

Na początek warto powiedzieć, że niestety poniżej będziemy mogli tylko mniej więcej opisać, jak wygląda specyfika planowania czegokolwiek w agile. chcąc uzyskać więcej informacji trzeba zainwestować, chociażby w najprostsze szkolenie, czyli w szkolenie agile foundation.

Oczywiście, z biegiem czasu warto także zainwestować w szkolenia, które kończy agile pm foundation egzamin. Ważne są także szkolenia z najpopularniejszej metodyki agile, a mianowicie ze scrum. Tutaj zaś szczególnie istotne są szkolenia z zakresu poszczególnych ról - oznacza to szkolenia scrum developer, szkolenie product owner, szkolenie scrum master.

Projektowanie w zarządzaniu zwinnym

Agile, czyli zarządzanie zwinne zasadniczo ma na celu dostosowanie się do warunków zmieniającego się obecnie stanu na rynku. Jak wygląda tutaj planowanie? Cóż de facto w zasadzie go nie ma. A przynajmniej nie w takiej postaci, do jakiej wszyscy są przyzwyczajeni. Tutaj bowiem nie są tworzone bardzo ścisłe ramy, za które w zasadzie nie da się wyjść, ani nie są przydzielane zadania, które się już nie zmieniają w zasadzie do końca trwania danego projektu.

W agile wszystko jest zmienne - dlatego tutaj na początek planowanie jest nieco ogólne. To zaś, co jest ściślej określone, to są na pewno role danych osób. Chodzi o to, żeby dobrze określić, kto jest kim, jaką rolę pełni w zespole scrumowym oraz w ogóle istotne jest to, że tutaj mamy do czynienia z prawdziwym zespołem.

Samo planowanie na początku ma jedynie pewne ramy, pewien zarys planu. Dopiero później z tego zarysu, w ramach rozmów z klientem, wyłania się coś konkretniejszego. Co istotne, w scrum wszystko przebiega sprintami. Po każdym sprincie - czyli okresie wykonywania danego zadania bez podejmowania decyzji, pojawia się moment, kiedy sprawdza się, czy na pewno działania miały sens i dopiero planuje się kolejny sprint.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.