Jak wykorzystać metodykę Agile w firmie?

Metodyka Agile jest stosunkowo młoda, w porównaniu do innych metodyk zarządzania i na dobrą sprawę przyjęła się na rynku na początku tego wieku. Obecnie stosuje się ją w różnych dziedzinach, takich jak informatyka, ale również komunikacja czy marketing.

Gamma - Jak wykorzystać metodykę Agile w firmie?

Jak wykorzystać metodykę Agile w firmie?

Metodyka Agile jest stosunkowo młoda, w porównaniu do innych metodyk zarządzania i na dobrą sprawę przyjęła się na rynku na początku tego wieku. Obecnie stosuje się ją w różnych dziedzinach, takich jak informatyka, ale również komunikacja czy marketing.

Nie bez powodu nazywana jest metodyką zwinności, ponieważ bazuje przede wszystkim na responsywności - szybkości reakcji na zaistniałe problemy i wymaga dużych umiejętności rozwiązywania problemów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Agile project management szkolenie pomaga w poznaniu specyfiki tej metodyki i podaje sposoby, na jakie można wykorzystać metodykę Agile w firmie. Przede wszystkim, sprawdzi się ona wszędzie tam, gdzie należy szybko reagować na zmiany - po stronie klienta lub wtedy, kiedy wymagają tego okoliczności, czyli w dynamicznych środowiskach. Podstawą Agile jest komunikacja między członkami zespołu.

Zespoły Agile często złożone są od minimum trzech do dziewięciu osób, z czego każda odpowiada zazwyczaj za nieco inną dziedzinę i sferę obszaru, w którym Agile jest stosowane. Agile PM Foundation z łatwością wprowadza w tajniki tej metodologii i pozwala na skuteczne wykorzystanie, by firma dostarczała swoim klientom najlepszych rozwiązań w jak najkrótszym możliwym terminie, niejednokrotnie uzgodnionym z klientem odgórnie.

Szkolenia Agile i project management szkolenia powinny zostać obowiązkowo zaoferowane wszystkim zaangażowanym w sprawy projektu, ponieważ podnoszą one świadomość pracowników wynikających z ich obowiązków i uczą, jak się między sobą komunikować, by przynieść pożądane rezultaty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zmianą - Każdej zmianie towarzyszy  naturalna reakcja, którą jest niepewność i niechęć. Na szkoleniu z zarządzania zmianą, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tego, jak przejść łagodnie przez proces zmiany, jak przygotować pracowników do zmiany oraz jak skutecznie walczyć z oporem przed zmianą. Polecamy również: zarządzanie stresem w organizacji, szkolenia dla menedżerów.

Pracownicy, którzy znają doskonale wymagania i wiedzą, jakich umiejętności potrzebują, by sprawdzić się w swojej roli są zwykle bardziej efektowni - jak wszędzie, gdzie panują przejrzyste reguły a wymagania są jasno sprecyzowane. Właśnie tego szkolenia Agile uczą i pomagają zaadaptować się do tego systemu.

Wykorzystywanie metodyki Agile staje się coraz łatwiejsze, ponieważ coraz więcej firm skorzystało z tego systemu zarządzania i na podstawie zebranego doświadczenia szkolenia są bardziej efektywne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.