Jak zacząć pracę ze scrumem?

Często przestawienie się z jednej metodologii zarządzania na drugą nie jest łatwym zadaniem. Różnorodność metodologii zarządzania na rynku umożliwia dopasowanie w zależności od potrzeb projektu oraz celi, które projekt ma zrealizować, jak również długości trwania projektu.

zdjęcie - (the_title())


Jak zacząć pracę ze scrumem?

Często przestawienie się z jednej metodologii zarządzania na drugą nie jest łatwym zadaniem. Różnorodność metodologii zarządzania na rynku umożliwia dopasowanie w zależności od potrzeb projektu oraz celi, które projekt ma zrealizować, jak również długości trwania projektu.

Szkolenie product owner jest pierwszym krokiem do pomyślnego wdrożenia scrumowego podejścia do zarządzania projektem. Szkolenie product owner powinna przejść jedna osoba, a jej zadaniem będzie przede wszystkim przyjęcie odpowiedzialności za produkt - wynik końcowy projektu.

Na drodze komunikacji z klientem product owner powinien zebrać wymagania i przedstawić je zespołowi. Tu z kolei nie obędzie się bez szkolenia scrum developer - które powinni przejść pozostali członkowie zespołu, dzięki czemu poznają główne założenia tej metodologii i dowiedzą się, jakie tak zwane "miękkie umiejętności" przydadzą się w pracy w tym systemie.

Szkolenia scrum developer przydają się zarówno tym developerom, którzy już wcześniej mieli doświadczenie w pracy ze scrumem, jak i nowicjuszom - w każdej firmie system ten może być nieco inaczej zaadaptowany w zależności od zróżnicowanych umiejętności członków zespołu czy wymagań klientów.

Dla przykładu, podczas kiedy jedne firmy stawiają na krótkie spotkania podsumowujące pracę każdego dnia przed rozpoczęciem dnia pracy lub po jego zakończeniu, inne - mogą postanowić o potrzebie korzystania z takich spotkań co dwa lub trzy dni.

Szkolenia scrum master z kolei przydatne są tej osobie, która w zespole przyjmie na siebie rolę odpowiedzialnego za usuwanie wszelkich przeszkód w projekcie oraz poprawne wdrażanie tej metodologii w zespole.

Choć przejście z jednej metody zarządzania projektami informatycznymi nie jest najłatwiejsze, to dzięki szkoleniom proces i okres przejściowy stają się łatwiejsze dla wszystkich pracowników do wdrożenia i "przestawienia się", a ponadto przyczyniają się do szybszego realizowania określonych w czasie celów projektowych.

Przejście takiego agile szkolenia sprawi, że każdy przyjmujący swoje role wie, co należy do jego obowiązków i jak wywiązywać się z nich w najlepszy możliwy sposób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.