Kto kieruje projektem w zespole scrumowym?

Dla wielu osób rozwój zawodowy jest niezbędnym czynnikiem do osiągnięcia spełnienia także na płaszczyźnie osobistej. Niestety często zdarza się, że stanowisko, na którym aktualnie pracujemy ogranicza nasze możliwości rozwojowe.

Gamma - Kto kieruje projektem w zespole scrumowym?


Kto kieruje projektem w zespole scrumowym?

Dla wielu osób rozwój zawodowy jest niezbędnym czynnikiem do osiągnięcia spełnienia także na płaszczyźnie osobistej. Niestety często zdarza się, że stanowisko, na którym aktualnie pracujemy ogranicza nasze możliwości rozwojowe. Wtedy też wiele osób decyduje się na zmianę ścieżki zawodowej kariery na taką, którą otworzy przed nim zarówno nowe wyzwania, jak i możliwości.

Pozostaje tylko pytanie, gdzie najlepiej zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności konieczne do wykonywania codziennych obowiązków na nowym stanowisku. Zwykle za późno jest już na to, żeby wrócić do szkoły i inaczej pokierować swoją edukacją. Na szczęście są też inne możliwości, dzięki którym każdy z nas ma szansę na zmiany.

Najlepszym rozwiązaniem jest udział w szkoleniach biznesowych oraz oczywiście wybór przyszłościowego kierunku rozwoju. Takim z całą pewnością jest prohect management.

Szkolenie agile, scrum szkolenie

Na początek wyjaśnić należy, czym tak w ogóle jest project management, czyli mówiąc inaczej - zarządzanie projektami.

Jest to nic innego jak wszelkie czynności, które doprowadzić mają do zrealizowania głównych i pobocznych celów związanych z danym projektem. W czasach nie aż tak odległych realizacja projektu odbywała się według planu ustalonego odgórnie, jednak takie podejście przestało się sprawdzać w przypadku bardziej skomplikowanych projektów. Z tego też powodu konieczne było powstanie nowych zwinnych metodyk wynikających z manifestu agile.

Najpopularniejszą z nich jest scrum.

Szkolenie scrum developer, szkolenie product owner, szkolenie scrum master

Zespół scrumowy to zespół projektowy, który działa w oparciu o narzędzia i techniki scrumowe. Odpowiedzialność za to ponosi tak zwany scrum master. On też ma za zadanie uprawnienie się, że pozostali członkowie zespołu wiedzą, z czego wynikają poszczególne rozwiązania.

Poza nim w skład zespołu wchodzi product owner, będący reprezentantem klienta oraz scrum developerzy, czyli osoby odpowiedzialne za wdrażanie poszczególnych rozwiązań i realizację projektu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.