Nowe trendy w HR

W dzisiejszych czasach branża HR przeżywa szybki rozkwit. Wpływa to bezpośrednio na pojawianie się nowych trendów, które wyznaczane są z jednej strony przez najbardziej wybitnych specjalistów z branży, z drugiej zaś wynikają z poszukiwań wygodniejszych, szybszych i skuteczniejszych narzędzi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Oto cztery trendy, które pewnością będą rozwijać się w przyszłości!

   
  W dzisiejszych czasach branża HR przeżywa szybki rozkwit. Wpływa to bezpośrednio na pojawianie się nowych trendów, które wyznaczane są z jednej strony przez najbardziej wybitnych specjalistów z branży, z drugiej zaś wynikają z poszukiwań wygodniejszych, szybszych i skuteczniejszych narzędzi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Oto cztery trendy, które z pewnością będą rozwijać się w przyszłości!
  • Cyfryzacja rekrutacji. Dziś pracę najłatwiej znaleźć przez Internet - to również miejsce, w którym najłatwiej znaleźć pracowników. Obecny rynek pracy, na którym wciąż istnieje bardzo duża luka niedoboru siły roboczej sprawia, że rekruterzy są niemal zmuszeni do ciągłego rozwoju narzędzi, które będą ułatwiały poszukiwanie kandydatów na miejsca pracy.
  • Nowoczesne narzędzia rekrutacyjne. Coraz częściej tradycyjne wywiady rekrutacyjne zastępowane są przez różne gry, zabawy i ćwiczenia, które mają na celu wyłonienie najlepszych kandydatów na miejsce pracy. Pracodawcy i rekruterzy są zgodni, że coraz bardziej liczą się wrodzone umiejętności i talenty, których może nie być widać na pierwszy rzut oka, jednak można je łatwo rozpoznać podczas obserwacji rozwiązywania case study czy pracy w grupach.
  • Umiejętności ponad wiedzą. Jeszcze niedawno to wiedza była najważniejszym kryterium rekrutacji pracowników. Dziś coraz częściej odchodzi się od tego formalnego, twardego wymogu. Większość pracodawców uznaje, że większość osób może nauczyć się wszystkiego, zdecydowanie ważniejsze są cechy osobowościowe, talenty i predyspozycje - czyli wszystko to, czego nabyć nie można. Oczywiście, wielu zawodów wciąż nie można wykonywać bez odpowiednich licencji czy wykształcenia, jednak w wielu dziedzinach najważniejsze są wrodzone umiejętności.

  HR, jak każda inna branża, która bazuje między innymi na zarządzaniu i psychologii, rozwija się bardzo szybko. Także zmieniające się podejście do przedsiębiorczości, motywowania oraz inspirowania sprawia, że z pewnością możemy oczekiwać jeszcze wielu niespodzianek.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.