Panowanie nad stresem

Stres jest jednym z największych przekleństw współczesnego świata. Nieustannie towarzyszy człowiekowi na każdym etapie życia – zarówno prywatnie, jak i na szczeblu zawodowym. Coraz większa konkurencja na rynku pracy, przeradzająca się w przysłowiowy wyścig szczurów przyczynia się do eskalacji tego zjawiska.

Gamma - Panowanie nad stresem

   

  Stres jest jednym z największych przekleństw współczesnego świata. Nieustannie towarzyszy człowiekowi na każdym etapie życia - zarówno prywatnie, jak i na szczeblu zawodowym. Coraz większa konkurencja na rynku pracy, przeradzająca się w przysłowiowy wyścig szczurów przyczynia się do eskalacji tego zjawiska. Stres nierozerwalnie związany jest również z wystąpieniami publicznymi - nawet najlepsi mówcy stresują się przed kolejnymi prezentacjami. Jako iż stres jest emocją, nie do końca możliwe jest wyeliminowanie go - najważniejsze, to nauczyć się nad nim panować, tak aby przekuć go na pozytywy motor napędowy. Czy można się tego nauczyć?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

  Szkolenia z panowania nad stresem

  W ofercie szkoleń biznesowych coraz częściej spotkać można się z warsztatami dotyczącego umiejętnościami zarządzania stressem. Podczas takich zajęć uczestnik poznaje między innymi to czym stres jest, w jaki sposób się objawia i jakie skutki przynosi to dla człowieka, jakie są podstawowe źródła stresu i w jakim stopniu uzależnione są od osobowości człowieka, a także ma możliwość uczestnictwa w warsztatach podczas których ćwiczone są metody walki ze stresem. Istotną kwestią poruszaną podczas zajęć są także techniki relaksacyjne. Należą do nich między innymi ćwiczenia oddechowe czy relaksacyjna Joga. Warto wiedzieć, że poświęcając nawet kilkanaście minut dziennie na wartościowy relaks w znacznym stopniu można ograniczyć negatywny wpływ stresu na organizm człowieka. Zdecydowanie warto zainwestować w swój rozwój poprzez uczestnictwo w takim szkoleniu - z pewnością korzystnie wpłynie ono nie tylko na poziom codziennego samopoczucia, ale również przyniesie ono wymierne korzyści w rozwoju ścieżki zawodowej.

  Korzyści z umiejętności zarządzania stresem

  Jak już wyżej wspomniano, stres jest zjawiskiem, którego nie da się zupełnie wyeliminować, jednak znając jego źródła da się go ograniczyć w pewnym stopniu. Dobre przygotowanie się do prezentacji biznesowej czy też bieżące rozwiązywanie konfliktów w pracy wynikających chociażby z niewłaściwego sposobu komunikacji może znacznie obniżyć ryzyko wystąpienia sytuacji stresowych. Z kolei techniki zarządzania stresem umożliwiają jego przekucie w pozytywną energię, która będzie napędzała do działania.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.