Ospały zespół

Większość działów sprzedażowych pracuje albo na zamówieniach od stałych klientów albo na leadach sprzedażowych z akcji marketingowych (mailingi, zapytania ofertowe itp.). Taka sytuacja prowadzi do uśpienia zespołu. Handlowcy mają poczucie, że nieustannie pracują na wysokich obrotach, a sprzedaż jest realizowana wyłącznie dzięki ich działaniom. Jest jednak różnica między zbieraniem zamówień i obsługą stałych klientów (farmerstwo), a prawdziwą sprzedażą – zdobywaniem nowych klientów (hunting).
Gamma - Ospały zespół


Ospały zespół - „Choroba działów sprzedaży”

Analiza rynku

 • Fakt 1. 64% menedżerów i dyrektorów sprzedaży, z którymi pracują konsultanci GAMMY, uważa, że ich zespoły sprzedażowe pracują poniżej poziomu ich oczekiwań.

 • Fakt 2. Dobry handlowiec jest prawdopodobnie jedynym kandydatem na rynku pracy, którego praktycznie każdy pracodawca jest w stanie zatrudnić. I to nawet w sytuacji, kiedy nie ma otwartej rekrutacji na takie właśnie stanowisko.

 • Fakt 3. Większość działów sprzedażowych pracuje albo na zamówieniach od stałych klientów albo na leadach sprzedażowych z akcji marketingowych (mailingi, zapytania ofertowe itp.). Taka sytuacja prowadzi do uśpienia zespołu. Handlowcy mają poczucie, że nieustannie pracują na wysokich obrotach, a sprzedaż jest realizowana wyłącznie dzięki ich działaniom. Jest jednak różnica między zbieraniem zamówień i obsługą stałych klientów
  (farmerstwo), a prawdziwą sprzedażą – zdobywaniem nowych klientów (hunting).

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

Cechy ospałego zespołu:

 • pracuje na leadach sprzedażowych pozyskanych przez dział
  marketingu/dział e-commerce,
 • kontaktuje się ze swoimi stałymi klientami lub z klientami z bazy CRM,
 • nie umawia samodzielnie spotkań,
 • w przypadku porażki sprzedażowej, zrzuca winę na pracodawcę (złe
  produkty/usługi, wysoka cena itd.),
 • nie czuje odpowiedzialności za sprzedaż.

Zespół aktywny:

 • pracuje na leadach sprzedażowych pozyskanych przez dział
  marketingu/dział e-commerce,
 • kontaktuje się ze swoimi stałymi klientami lub z klientami z bazy CRM,
 • nie umawia samodzielnie spotkań,
 • w przypadku porażki sprzedażowej, zrzuca winę na pracodawcę (złe
  produkty/usługi, wysoka cena itd.),
 • nie czuje odpowiedzialności za sprzedaż.

Model GAMMY „jak z ospałych handlowców zrobić
proaktywnych”

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

4 FUNDAMENTY:

 • Część analityczna
  Analizujemy gdzie dana usługa/produkt najlepiej trafia - do jakiego typu firmy, jakiego typu decydenta. Na podstawie zebranych informacji, weryfikujemy czy handlowcy inwestują swój czas na klientów z dużym potencjałem oraz na najlepszych okazjach sprzedażowych.

 • Trochę przekonujemy
  Pokazujemy, że leady np. z telemarketingu nie do końca są jakościowe. Osoby, które umawiają spotkanie mają na celu umówić spotkanie, a handlowcy mają na celu sprzedać, a to są już różne cele, nie zawsze idące w parze.

  Ponadto, pokazujemy, że hunting– aktywne zdobywanie nowych klientów to prawdziwa sztuka perswazji i artyzm sprzedażowy. To te kompetencje z punktu widzenia rynku pracy są najwyżej wynagradzane.

 • Pokazujemy, że się da
  Podczas szkolenia trener samodzielnie wykonuje telefony do potencjalnych klientów i umawia spotkania, żeby pokazać handlowcom, że da się umówić spotkanie przez telefon, że można osiągać sukces.

 • Doprowadzamy do sytuacji, w której handlowiec osiąga sukces
  Uczestnicy przed szkoleniem przygotowują bazę kontaktów do rzeczywistych swoich klientów. Podczas szkolenia, w ramach ćwiczenia technik, handlowcy wykonują realne telefony do klientów i umawiają z nimi spotkania. Dzięki temu, handlowcy przekonują się na własnym przykładzie, że można osiągnąć sukces.

  W przypadku umawiania bardzo dużej liczby spotkań jakościowych (z osobą decyzyjną, z potencjałem sprzedażowym), bardzo ważnym elementem jest włączenie dla handlowców szkoleń ze sprzedaży tradycyjnej i finalizacji sprzedaży opartych o innowacyjną metodą, zapraszania rzeczywistych klientów na szkolenie

  My doprowadzamy do tego, że handlowcy sprzedają samodzielnie - wtedy mają motywację korzystać z naszych narzędzi, a to przekłada się na pieniądze - najsilniejszy motywator w dziale sprzedaży.

  Dodatkowo, handlowcy mają poczucie wpływu na wynik i biorą odpowiedzialność za sprzedaż, a nie szukają odpowiedzialności w firmie czy w przełożonym.

 

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz: Gamma - firma szkoleniowa roku.

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca sprzedawcy jest wymagająca, bo częściej ponosimy porażkę niż wygraną, ale na tej bazie buduje się sukces. Jak sobie z nimi radzić?
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.