Rekrutacja pokolenia Y

Milleniści to pokolenie, które stawia sobie za zadanie znalezienia satysfakcjonującej pracy, która stawia przed nim dobrze opłacane wyzwania. Jednak bardziej niż pieniądze ceni ono sobie sens zadań, jakie ma wykonywać. Dlatego też, jeżeli firma planuje zatrzymać u siebie takie osoby, musi zdawać sobie sprawę, że ich lojalność wymaga nieco większego wysiłku niż w przypadku poprzedniego pokolenia.

   

  Milleniści to pokolenie, które stawia sobie za zadanie znalezienia satysfakcjonującej pracy, która stawia przed nim dobrze opłacane wyzwania. Jednak bardziej niż pieniądze ceni ono sobie sens zadań, jakie ma wykonywać. Dlatego też, jeżeli firma planuje zatrzymać u siebie takie osoby, musi zdawać sobie sprawę, że ich lojalność wymaga nieco większego wysiłku niż w przypadku poprzedniego pokolenia.

  Mobilny kontakt

  Pokolenie Y komunikuje się za pomocą Internetu – ze znajomymi, ze sklepami, ze specjalistami. Wszystko rozważa w kategoria dostępności. Potrafi się ono dostosować do zmian, których aktywnie szuka w swoim życiu. Stabilizacja to dla nich coś mało atrakcyjnego, nawet jeżeli posiadają na utrzymaniu rodzinę.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Milleniści szukają wyzwań i ruchu w pracy, dlatego też rekrutowanie ich poprzez tradycyjne media może być mało skuteczne. Należy skorzystać z mediów społecznościowych, portali i aplikacji internetowych.

  Pokazać im wyzwanie, wartość, dla której pozostaną z firmą na dłużej, a także pomysłowość – zapewnić, że po związaniu przyszłości właśnie z tym przedsiębiorstwem będą w stanie się realizować, że ich potrzeby nie zostaną zgeneralizowane w natłoku obowiązków i wytycznych stawianych przez kierowników.

  Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

  Innowacyjne wyzwania

  Aby pozyskać uwagę pokolenia Y należy im przedstawić do rozwiązania praktyczne zadanie. Praktyka jest tutaj kluczem. Jeżeli firma podejdzie z pomysłem i odwagą do rekrutowania Millenistów, będą oni w stanie zaskarbić sobie ich uwagę. A to prowadzić to sytuacji, w której rosną szanse, że nie zrezygnują oni ze stanowiska po przepracowaniu zaledwie kilku miesięcy.

  Najlepiej jest skorzystać z Internetu – w ten sposób oszczędza się czas i pieniądze. Nie trzeba wydawać znacznych sum na kampanię reklamującą, a podejść do sprawy z pomysłem: zamieścić filmik, nietypowe ogłoszenie, zmienić proces rekrutacji w grę plenerową, zamknąć kandydatów w jednym pokoju i dać im godzinę na ucieczkę.

  Panuje tutaj pełna dowolność ograniczana jedynie inicjatywą firmy. Należy też pamiętać o właściwym gromadzeniu i przetwarzaniu danych osobowych na potrzeby reklamowe i rekrutacyjne. Są to wytyczne Unii Europejskiej, dlatego powinno się do nich podchodzić z rozwagą.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

  Zobacz nasze szkolenia HR.

  Zobacz też: szkolenia interpersonalne

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.