Rekrutacja pokolenia Y

Milleniści to pokolenie, które stawia sobie za zadanie znalezienia satysfakcjonującej pracy, która stawia przed nim dobrze opłacane wyzwania. Jednak bardziej niż pieniądze ceni ono sobie sens zadań, jakie ma wykonywać. Dlatego też, jeżeli firma planuje zatrzymać u siebie takie osoby, musi zdawać sobie sprawę, że ich lojalność wymaga nieco większego wysiłku niż w przypadku poprzedniego pokolenia.

zdjęcie - Rekrutacja pokolenia Y

 

Milleniści to pokolenie, które stawia sobie za zadanie znalezienia satysfakcjonującej pracy, która stawia przed nim dobrze opłacane wyzwania. Jednak bardziej niż pieniądze ceni ono sobie sens zadań, jakie ma wykonywać. Dlatego też, jeżeli firma planuje zatrzymać u siebie takie osoby, musi zdawać sobie sprawę, że ich lojalność wymaga nieco większego wysiłku niż w przypadku poprzedniego pokolenia.

Mobilny kontakt

Pokolenie Y komunikuje się za pomocą Internetu – ze znajomymi, ze sklepami, ze specjalistami. Wszystko rozważa w kategoria dostępności. Potrafi się ono dostosować do zmian, których aktywnie szuka w swoim życiu. Stabilizacja to dla nich coś mało atrakcyjnego, nawet jeżeli posiadają na utrzymaniu rodzinę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Milleniści szukają wyzwań i ruchu w pracy, dlatego też rekrutowanie ich poprzez tradycyjne media może być mało skuteczne. Należy skorzystać z mediów społecznościowych, portali i aplikacji internetowych.

Pokazać im wyzwanie, wartość, dla której pozostaną z firmą na dłużej, a także pomysłowość – zapewnić, że po związaniu przyszłości właśnie z tym przedsiębiorstwem będą w stanie się realizować, że ich potrzeby nie zostaną zgeneralizowane w natłoku obowiązków i wytycznych stawianych przez kierowników.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

Innowacyjne wyzwania

Aby pozyskać uwagę pokolenia Y należy im przedstawić do rozwiązania praktyczne zadanie. Praktyka jest tutaj kluczem. Jeżeli firma podejdzie z pomysłem i odwagą do rekrutowania Millenistów, będą oni w stanie zaskarbić sobie ich uwagę. A to prowadzić to sytuacji, w której rosną szanse, że nie zrezygnują oni ze stanowiska po przepracowaniu zaledwie kilku miesięcy.

Najlepiej jest skorzystać z Internetu – w ten sposób oszczędza się czas i pieniądze. Nie trzeba wydawać znacznych sum na kampanię reklamującą, a podejść do sprawy z pomysłem: zamieścić filmik, nietypowe ogłoszenie, zmienić proces rekrutacji w grę plenerową, zamknąć kandydatów w jednym pokoju i dać im godzinę na ucieczkę.

Panuje tutaj pełna dowolność ograniczana jedynie inicjatywą firmy. Należy też pamiętać o właściwym gromadzeniu i przetwarzaniu danych osobowych na potrzeby reklamowe i rekrutacyjne. Są to wytyczne Unii Europejskiej, dlatego powinno się do nich podchodzić z rozwagą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.