Jak zarządzać zespołem młodych pracowników?

Zarządzanie ludźmi to kluczowa umiejętność, którą powinien posiadać każdy dobry menedżer. Kompetentny i współpracujący ze sobą zespół to najlepsza strona firmy, bez względu na branżę jaką się zajmuje. Jak jednak efektywnie zarządzać pracownikami, w szczególności młodymi, którzy dopiero zdobywają doświadczenie?

zdjęcie - Jak zarządzać zespołem młodych pracowników?
 
Zarządzanie ludźmi to kluczowa umiejętność, którą powinien posiadać każdy dobry menedżer. Kompetentny i współpracujący ze sobą zespół to najlepsza strona firmy, bez względu na branżę jaką się zajmuje. Jak jednak efektywnie zarządzać pracownikami, w szczególności młodymi, którzy dopiero zdobywają doświadczenie?

Ludzie - podstawa biznesu.

Każdy biznes tworzą przede wszystkim ludzie. Menadżer musi wydobyć z nich to, co najcenniejsze. Każdy z pracowników jest bowiem dobry w innej dziedzinie, posiada inne umiejętności. Wszystko razem tworzy uzupełniający się nawzajem zespół. Jednak aby osiągnąć porozumienie na takim etapie, musimy odpowiednio zarządzać ludźmi na każdym etapie pracy, rozpoczynając od samej rekrutacji. Bardzo ważnym aspektem jest komunikacja - integracja jest bardzo ważna. Zgrany zespół to podstawa, co jako menadżer musimy pokazać młodym pracownikom już na samym początku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

Zaufanie do pracowników

Niezależnie od stażu naszych pracowników, warto obdarzać każdego zaufaniem. Proszenie o pomoc między pracownikami powinniśmy doceniać, nie piętnować. Podniesie to współpracę w naszej firmie na jeszcze wyższy poziom, tworząc z pracowników zgrany zespół realizujący konkretny cel. Warto również dawać pracownikom wolną rękę w niektórych kwestiach. Efekty pracy takiego działania mogą wnieść do firmy zupełnie nowe, niezrealizowane dotąd pomysły.

Wynagradzanie

Pracowników należy odpowiednio wynagradzać, niekoniecznie za pomocą pieniędzy. Często aby wykazać swój stosunek do dobrze wykonanej pracy, szczególnie w przypadku nowego, młodego pracownika wystarczy drobna pochwała na większym forum czy powiększenie zakresu wykonywanych prac. Wynagradzanie wcale nie musi być hojne. Nawet najmniejszy gest może sprawić, że młody pracownik poczuje się w naszej firmie komfortowo i tym samym polepszy swoją pracę, czując się doceniony i zauważony.

Wartościowy pracownik to ktoś, z kim nie należy zrywać kontaktu, nawet jeśli odejdzie - relacje w biznesie są bardzo ważne i powinny zawsze być dla nas priorytetem w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.