Szkolenia z komunikacji interpersonalnej i zarządzania stresem

Bardzo często można spotkać się z ofertą szkoleń z komunikacji interpersonalnej, odbywającej się w formie szkoleń zamkniętych. Szkolenia zamknięte, jak pokazują liczne statystyki są znacznie bardziej efektywne niż te otwarte, na których z różnych powo

Gamma - Szkolenia z komunikacji interpersonalnej i zarządzania stresem


  Bardzo często można spotkać się z ofertą szkoleń z komunikacji interpersonalnej, odbywającej się w formie szkoleń zamkniętych. Szkolenia zamknięte, jak pokazują liczne statystyki są znacznie bardziej efektywne niż te otwarte, na których z różnych powodów nie ma możliwości skupienia się na wielu zagadnieniach w najodpowiedniejszy sposób. Bez skuteczniej i efektywnej komunikacji interpersonalnej wszelkiego rodzaju zarządzanie jest w zasadzie niemożliwe.

  Komunikacja to podstawa nie tylko sukcesu zawodowego, ale również i szczęśliwego życia prywatnego. Efektywna komunikacja interpersonalna pozwala przede wszystkim na:

  • zwiększenie swojego osobistego potencjału w zakresie komunikacji interpersonalnej (co daje większą efektywność w osiąganiu sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym),
  • zwiększenie możliwości osiągnięcia sukcesu w budowaniu swoich zawodowych relacji,
  • poznanie różnicy pomiędzy słuchaniem a słyszeniem (wbrew pozorom na to niezwykle istotne znaczenie),
  • jak świadomie zarządzać komunikacją niewerbalną (mającą bardzo duże znacznie w komunikacji interpersonalnej),
  • jak swoimi gestami wzbudzać sympatię i zaufanie rozmówcy,
  • parafraza - sposób na redukcję konflikcików i nieporozumień w grupie pracowniczej,
  • jak zostać zrozumianym i zrozumiałym w relacjach z innymi ludźmi,
  • sposoby na stworzenie efektywnych relacji z innymi ludźmi,
  • komunikacja pisemna a wizerunek w oczach innych ludzi,
  • używanie odpowiednich słów a wpływ na zachowanie innych ludzi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

  Szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej są niezwykle praktyczne w zastosowaniu nie tylko w życiu zawodowym, ale również jak się okazuje także i w życiu prywatnym. Dzięki udziałowi w takim szkoleniu uczestnicy zyskują przede wszystkim:

  • bardzo cenne umiejętności porozumiewania się z innymi, nawet z tak zwanymi ''trudnymi charakterami'',
  • umiejętność efektywnego wykorzystania zasad związanych z poprawną komunikacją i zrozumiałym przekazywaniem informacji rozmówcy,
  • znajomość wszystkich technik związanych z efektywnym zadawaniem pytań swojemu rozmówcy,
  • znajomość technik świadomego zarządzania komunikację niewerbalną,
  • rozpoznawanie komunikatów niewerbalnych wysyłanych przez rozmówcę,
  • jak aktywnie słuchać i wykorzystywać zasłyszane informacje w komunikacji interpersonalnej.

  Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na organizację (w szczególności widoczne jest to w przypadku bardzo dużych, nawet działających na arenie międzynarodowej firm) szkoleń z zakresu efektywnego zarządzania stresem, który czasem bywa paraliżujący i może niezależnie od człowieka powodować problemy z osiąganiem sukcesu zawodowego (co również w pewnym stopniu może się negatywnie odbić na życiu prywatnym).

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,Sprawdź też nasze szkolenia menadżerskie oraz szkolenia HR

  Zbyt wiele osób nie radzi sobie z narastającym stresem, dlatego takie szkolenia to doskonałe wsparcie właśnie dla takich osób. Warto jednak, aby organizowane były przez specjalistów, posiadających stosowną wiedzą, umiejętności oraz wszelkie niezbędne certyfikaty to potwierdzające.

  Przydatne w tym przypadku okazać się mogą również rekomendacje oraz referencje - uczciwy i kompetentny organizator nie będzie miał jakichkolwiek problemów z ich przedstawieniem.

  Głównym celem szkolenia jest przestawienie jego uczestnikom sposobów na radzenie sobie nawet z tym najbardziej ekstremalnym stresem. Organizatorzy szkolenia starają się nauczyć uczestników sposobów zamiany szkodliwego, negatywnego i paraliżującego stresu w coś pozytywnego, motywującego do działania.

  Tu jednak bardzo często pojawia się jedno, za to bardzo istotne pytanie - czy ze stresem nie można poradzić sobie samodzielnie bez konieczności angażowania dość znaczącej ilości swojego wolnego czasu na uczestnictwo w tego typu zajęciach?Oczywiście są osoby, które doskonale radzą sobie samodzielnie z własnym stresem.

  Jednak w zdecydowanej większości przypadków najlepsze efekty daje skorzystanie z pomocy profesjonalnego szkoleniowca. Tylko on będzie w stanie obiektywnie spojrzeć na pewne kwestie z większego dystansu, niż osoba walcząca z problemem nadmiernego stresu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.