Jakie szkolenia dla project managera?

Project manager jest bardzo ważną osobą, która odpowiedzialna jest za realizację projektów. Zarządzanie poprzez projekty staje się od pewnego czasu coraz popularniejszym i coraz chętniej wykorzystywanym sposobem realizacji zadań.

8 stycznia 2019
zdjęcie - Jakie szkolenia dla project managera?


Jakie szkolenia dla project managera?

Project manager jest bardzo ważną osobą, która odpowiedzialna jest za realizację projektów. Zarządzanie poprzez projekty staje się od pewnego czasu coraz popularniejszym i coraz chętniej wykorzystywanym sposobem realizacji zadań.

Nawet bardzo trudne i skomplikowane projekty można zrealizować za pomocą projektów. Jednak w tym celu niezbędna jest kompetentna, dobrze wykwalifikowana i zorganizowana grupa projektowa. Na czele takiej grupy staje właśnie project manager, którego zadaniem jest również dobór członków zespołu.

Każdy realizowany projekt musi mieć swoją grupę osób, która zajmuje się realizowaniem zadań w projekcie. Project manager odpowiedzialny jest zarówno za wybór członków do zespołu, przydział zadań, realizowanie tych zadań, jak również przyjmuje na siebie odpowiedzialność za cały projekt.

Z uwagi na tę odpowiedzialność, musi być osobą bardzo dobrze przygotowaną do pełnienia takich obowiązków, odpowiednio wykształconą, posiadającą odpowiednie kwalifikacje i kompetencje, a przy tym mieć odpowiedni szacunek ze strony pracowników i członków zespołów projektowych.

Aby wszystko to było możliwe, project manager musi mieć odpowiednie kompetencje. Do uzyskania ich nie wystarczy jedynie ukończenie odpowiednich studiów, ale niezbędne jest również regularne podnoszenie kwalifikacji, uzupełnianie wiedzy i zdobywanie nowych informacji, które mogą okazać się niezbędne, by poprawnie realizować projekty.

W tym celu project manager musi nieustannie podnosić swoje kompetencje i aktualizować posiadaną wiedzę. Do tego niezbędne okażą się szkolenia i kursy, które podniosą kwalifikacje, zwiększą umiejętności i pomogą aktualizować wiedzę na najważniejsze tematy.

Do najbardziej podstawowych należy zarządzanie projektami szkolenie (agile pm foundation) dedykowane liderom grup, aby świadomie dobierali oni swoich współpracowników w zespole projektowym i odpowiedzialnie zarządzali grupą.

Szkolenie agile powinien odbyć każdy lider grupy projektowej. Wydaje się to być niezbędne, aby project manager zdobył niezbędne umiejętności i odpowiedzialnie zarządzał współpracownikami tak, by cały zespół mógł odnosić sukcesy i jeszcze sprawniej funkcjonował.

Scrum szkolenia organizowane są w wielu dużych miastach, gdzie mogą uczestniczyć w nich liderzy grup projektowych z różnych przedsiębiorstw. Tam też często zdobywają oni nowe informacje i umiejętności, dzielą się swoimi doświadczeniami i zdobywają nowe kontakty, które mogą okazać się niezbędne podczas realizowania szczególnie trudnych i skomplikowanych projektów.

W takich przypadkach zdarza się, że liderzy grupy projektowej muszą skorzystać z pomocy innych specjalistów z innych branż, aby lepiej zrealizować swój projekt. Wówczas zdobyte kontakty podczas szkoleń mogą okazać się niezastąpione.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, team building.


W realizacji projektów najistotniejsze jest, aby nawet bardzo trudny, skomplikowany czy rozbudowany projekt doprowadzić do końca i zrealizować możliwie jak najlepiej.

Zaproszenie do współpracy przy tym specjalistów z danej branży może okazać się niezastąpione. Ich wiedza, umiejętności i doświadczenie w danym zakresie są wprost nieocenione. Zaś realizacja projektów, nawet przez osoby nie znające specyfiki danej dziedziny jest możliwa, jeśli uda się zwerbować do tego specjalistów z danej branży.

Podczas szkolenia project managementmożna dowiedzieć się, w jaki sposób to zrobić, kogo i na jakich zasadach można zaprosić do współpracy przy realizacji projektu. To bez wątpienia znacząco ułatwi zadanie project managera i całej grupy projektowej, która jeszcze skuteczniej i efektywniej może zrealizować projekty.

Oferowane przez firmę szkoleniową agile project management szkolenie daje możliwość poznania tej szczególnej metody, dzięki której realizacja projektu jest łatwiejsza i skuteczniejsza.

Jeśli project manager zdecyduje się na takie szkolenie, w prosty sposób nauczy się, jak jeszcze lepiej, skuteczniej i efektywniej zarządzać pracą grupy projektowej i jak przydzielać zadania w zespole, by było to proste i skuteczne. Dzięki temu można zwiększyć swoje szanse na sukces.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.


Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim: 

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z naszej strefy wiedzy

Szanowni Państwo!
Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.

Korzenie Six Sigma sięgają teorii matematycznej z XIX wieku, ale tak naprawdę do dzisiejszego świata biznesu przeniknęła w latach 80. dzięki staraniom inżyniera z Motoroli. To wtedy pewien dyrektor wykonawczy firmy Motorola Art Sundry skarżył się na brak stałej jakości produktów firmy. Inżynier pracujący w tej firmie, Bill Smith, w końcu odpowiedział na wezwanie, by konsekwentnie produkować produkty wysokiej jakości, i w 1986 roku opracował metodologię Six Sigma.

Wiele słychać o efektach zastosowania. Badania efektywności zespołów Agile potwierdzają wzrost wydajności o 200-400%. Badania efektywności projektów potwierdzają przewagę Agile nad podejściami tradycyjnymi.

Czas to pieniądz! To oklepane hasło doskonale oddaje realia współczesnego biznesu. Przyśpieszające z każdym rokiem tempo życia wpływa też na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Trzeba działać coraz szybciej, żeby utrzymać się na rynku, żeby nie dać wyprzedzić się konkurencji, żeby zdobyć klienta.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Komunikowanie się pomiędzy ludźmi jest bardzo ważną częścią naszego życia. Zarówno w celach towarzyskich, jak i organizacyjnych, czy zawodowych, prawidłowe przekazywanie sobie informacji tak, by było to zrozumiane dla odbiorców jest bardzo istotne.

Zastanawiasz się nad udziałem w szkoleniu z zarządzania projektami, lub też inaczej mówiąc szkoleniu project managmentowym? Na początek warto upewnić się, że wiesz na pewno, na czym polega cały ten proces i rola odpowiedzialnej za niego osoby.

Na dzisiejszym jakże wymagającym rynku pracy certyfikat PRINCE2 stanowi pewnego rodzaju potwierdzenie wysokiego poziomu znajomości techniki zarządzania projektami, jaką jest właśnie PRINCE2 (stosowana coraz powszechniej, a co za tym idzie logicznym jest, iż takich szkoleń na rynku pojawia się coraz więcej).

Zadowolenie z wykonywanej pracy jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Satysfakcję powinna dawać nie tylko płaca, jaką otrzymamy za wykonywane obowiązki, ale również efekty pracy, atmosfera w miejscu pracy, satysfakcja z tego, czym się zajmujemy, czy choćby status społeczny jaki osiągamy, dzięki pracy.

Metodyki zarządzania projektami są dziedziną niezwykle szeroką i obszerną, skupiającą w sobie wszelkiego rodzaju metody, pozwalająca na efektywne zarządzanie różnego rodzaju projektami. Poszczególne metody zarządzania projektami są zróżnicowane pomiędzy sobą w wielu elementach.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.