Skuteczne zarządzanie projektami – szkolenia dla firm

W mniejszych czy większych firmach kierownictwo bardzo intensywnie zastanawia się nad tym, jaką drogę w zarządzaniu projektami obrać, aby ich realizacja była możliwie jak najkorzystniejsza dla przedsiębiorstwa. Tak naprawdę na skuteczność realizacji projektu składa się bardzo wiele czynników, które często nie są ze sobą powiązane w jakikolwiek sposób.

zdjęcie - (the_title())


Skuteczne zarządzanie projektami - szkolenia dla firm

W mniejszych czy większych firmach kierownictwo bardzo intensywnie zastanawia się nad tym, jaką drogę w zarządzaniu projektami obrać, aby ich realizacja była możliwie jak najkorzystniejsza dla przedsiębiorstwa. Tak naprawdę na skuteczność realizacji projektu składa się bardzo wiele czynników, które często nie są ze sobą powiązane w jakikolwiek sposób.

Jednak bez wątpienia zdecydowanie największy wpływ na efektywność realizacji projektu maja przede wszystkim:

 • odpowiednio wysokie wsparcie interesariuszy,
 • zgrany zespół będący w stanie doskonale się pomiędzy sobą komunikować,
 • umiejętność wyboru odpowiednich technik i narzędzi dedykowanych do zarządzania projektami.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wysłanie swoich pracowników na szkolenia z zakresu skutecznego zarządzania projektami.

Takie szkolenia idealnie sprawdzą się w szczególności w przypadku osób które:

 • są bardzo zaangażowane zarówno w przygotowywanie, jak i ostateczną realizację projektów (chodzi tu przede wszystkim o osoby pracujące na stanowiskach związanych z koordynacją realizowanych projektów, o kierowników/liderów projektów czy członków zespołów projektowych),
 • w bliższej bądź nieco dalszej przyszłości mają zamiar zostać koordynatorami projektu.

Ta naprawdę szkolenia scrum realizowane są w bardzo różnych formach. Największą popularnością cieszy się jednak forma warsztatowa, która realizowana jest zdecydowanie najczęściej w ostatnich latach.

Forma warsztatowa opiera się przede wszystkim na podziale uczestników szkolenia na poszczególne grupy projektowe. W czasie takiego szkolenia każdy z zespołów otrzymuje specjalne zadania do zrealizowania, przy których musi wykazać się umiejętnością zastosowania wielu narzędzi służących do zarządzania projektami.

Oczywiście taka forma agile szkolenia realizowana jest na przykładach projektów, które bardzo często pojawiają się w zawodowym życiu wielu przedsiębiorstw. Co ważne wyniki prac omawiane na forum, wśród wszystkich uczestników szkolenia.

W przypadku szkoleń warsztatowych niezwykle istotna jest wymiana doświadczeń pomiędzy poszczególnymi uczestnikami, dzięki czemu są w stanie znacznie bardziej pogłębić swoją wiedzę, niż w przypadku klasycznych szkoleń, opartych przede wszystkim na przekazywaniu uczestnikom suchej wiedzy teoretycznej.

Jeśli chodzi o program szkolenia ze skutecznego zarządzania projektami, to jego forma zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania wiedzy uczestników edukacyjnego spotkania. Najczęściej organizowane są szkolenia dla osób początkujących w pracy z zarządzaniem projektami.

Dlatego też dla grupy amatorskiej szkolenie agile foundation zawsze rozpoczyna się od wprowadzenia do zarządzania projektami. Jest to co prawda jeden z najkrótszych bloków tematycznych, jedna bez wątpienia jest on bardzo treściwy i przekazuje uczestnikom szkolenia tylko najważniejsze informacje, z którymi koniecznie powinni się zapoznać, jeśli zależy im na efektywnym zarządzaniu projektami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:

We wprowadzającym bloku tematycznym nie może przede wszystkim zabraknąć wiadomości dotyczących:

 • opisu najważniejszych obszarów związanych z zarządzaniem projektami,
 • charakterystyki osób zaangażowanych w mniejszym bądź większym stopniu w sprawy związane z realizacją projektu od początku do końca,
 • w miarę szczegółowego opisu całego cyklu życia projektu.

Na każdym szkoleniu bardzo ważne jest również zapoznanie uczestników z zasadami związanymi z planowaniem projektu.

Tu największe znaczenie ma zapoznanie uczestników w zagadnieniami, które przy efektywnym zarządzaniu projektami będą im absolutnie niezbędne.

Chodzi tu przede wszystkim o:

 • charakterystykę WBS, czyli logicznego narzędzia służącego do zapisywania zakresu projektu,
 • charakterystykę RACID (metody zaplanowania stopnia zaangażowania poszczególnych osób w realizację projektu),
 • nabycie umiejętności skutecznego szacowania czasu trwania wszystkich projektowych działań,
 • efektywne łączenie Metody Ścieżki Krytycznej z elementami Metody Łańcucha Krytycznego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.