Szkolenia z zarządzania projektami

Zastanawiasz się nad udziałem w szkoleniu z zarządzania projektami, lub też inaczej mówiąc szkoleniu project managmentowym? Na początek warto upewnić się, że wiesz na pewno, na czym polega cały ten proces i rola odpowiedzialnej za niego osoby.

8 stycznia 2019
zdjęcie - Szkolenia z zarządzania projektami


Zarządzanie projektami - szkolenie

Zastanawiasz się nad udziałem w szkoleniu z zarządzania projektami, lub też inaczej mówiąc szkoleniu project managmentowym? Na początek warto upewnić się, że wiesz na pewno, na czym polega cały ten proces i rola odpowiedzialnej za niego osoby.

Zarządzanie projektami, znane też powszechnie pod swoją angielską nazwą Project Management to wszystkie czynności, jakie wykonywane są w celu osiągnięcia zarówno głównego, jak i pośrednich założeń związanych z konkretnym projektem. Jest to działanie kompleksowe, w którym zawiera się zarówno planowanie, realizacja, jak i kontrola wszystkich etapów niezbędnych do zrealizowania celów projektu.

Jest to dziedzina, która dąży do efektywnego wykonania projektu, jednocześnie starając się ograniczyć bądź całkowicie zneutralizować wpływ różnego rodzaju zagrożeń i ograniczeń.

Osoby, które są za nie odpowiedzialne powinny także dążyć do budowania odpowiedniej motywacji u wszystkich członków zespołu związanego z realizacją konkretnego projektu oraz właściwą, niezakłóconą komunikację pomiędzy nimi. Realizacja ostatecznych celów powinna również odbyć przy maksymalnej optymalizacji dostępnych środków, czyli ludzi, pieniędzy, czasu i tak dalej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, team building.

Zarządzaniem projektami zajmuje się wiele osób, w tym zarówno sponsor, jak i kierownik oraz uczestnicy projekt. Największe znaczenie ze względu na zakres uprawnień, ponoszoną odpowiedzialność oraz zakres, wymagane doświadczenie i kompetencje ma oczywiście kierownik projektu (project manager).

Uczestniczy on bezpośrednio w całym procesie zarządzania, koordynuje wszelkie zadania, które do wykonania mają poszczególni uczestnicy, tworzy i utrzymuje motywację osób sobie podwładnych oraz stara się eliminować pojawiąjące się po drodze ryzyka i problemy, biorące się głównie z niepewności co do przyszłych wydarzeń, dynamiki w zespole projektowym, niespodziewanym spadkiem wydajności, błędnym planowaniem i tak dalej.

Osobą uprawnioną do podejmowania ostatecznych decyzji związanych z losami projektu jest jednak nie kierownik, a sponsor, czyli osoba bądź jednostka, która powołuje projekt do życia. To sponsor ma ostatnie słowo dotyczące zakresu, budżetu i czasu realizacji, często również samodzielnie wybiera kierownika i wspiera go w trakcie realizacji projektu.

Czym jednak jest sam projekt? Jest to plan wszystkich czynności, których wykonanie niezbędne jest do zrealizowania ostatecznego celu. Każdy projekt powinien spełniać kilka cech, a mianowicie być specyficzny (czyli sprecyzowany w sposób nie wzbudzający wątpliwości), mierzalny (określenie, czy cel został osiągnięty nie może sprawiać problemu), ambitny (nie powinien opierać się wyłącznie na codziennych, rutynowych czynnościach), realny (możliwy do wykonania przy konkretnym budżecie, zasobach ludzkich i czasie) a także terminowy (mieszczący się w konkretnych ramach czasowych). Powinna także charakteryzować go innowacyjność.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.


Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

Project Management szkolenia

Do kogo skierowane są szkolenia z zakresu zarządzania projektami (scrum szkolenia)? Przede wszystkim do kierowników i liderów zespołów projektowych, kadry menadżerskiej, członków zespołów projektowych, ale też wszystkie osoby zainteresowane rozwojem zawodowym i poszerzeniem zakresu swoich kompetencji.

Agile foundation czy warto z niego skorzystać? Korzyści płynące z udziału w tego typu szkoleniu to między innymi zdobycie umiejętności niezbędnych do samodzielnego zarządzania projektami, bez względu na ich stopień złożoności i skomplikowania; efektywnego realizowania zadań związanych z poszczególnymi etapami projektu; realizowania harmonogramów zgodnie z założonymi wcześniej ustaleniami (czasowymi, budżetowymi itd.); korzystania z zaawansowanych narzędzi mogących mieć pozytywny wpływ na projekt; organizowania spotkań zespołu projektowego, które będą mieć realny, pozytywny wpływ na pracę; szacowania kosztów; motywowania zespołu i tak dalej.

Metody zarządzania projektami, które poznać można w trakcie project managementowych szkoleń to między innymi Agile, CCPM czy KANBAN. Daje to możliwość dobrania odpowiednich metod i wykonania planu konkretnie odpowiadającemu wymaganiom naszego projektu.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z naszej strefy wiedzy

Szanowni Państwo!
Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.

Korzenie Six Sigma sięgają teorii matematycznej z XIX wieku, ale tak naprawdę do dzisiejszego świata biznesu przeniknęła w latach 80. dzięki staraniom inżyniera z Motoroli. To wtedy pewien dyrektor wykonawczy firmy Motorola Art Sundry skarżył się na brak stałej jakości produktów firmy. Inżynier pracujący w tej firmie, Bill Smith, w końcu odpowiedział na wezwanie, by konsekwentnie produkować produkty wysokiej jakości, i w 1986 roku opracował metodologię Six Sigma.

Wiele słychać o efektach zastosowania. Badania efektywności zespołów Agile potwierdzają wzrost wydajności o 200-400%. Badania efektywności projektów potwierdzają przewagę Agile nad podejściami tradycyjnymi.

Czas to pieniądz! To oklepane hasło doskonale oddaje realia współczesnego biznesu. Przyśpieszające z każdym rokiem tempo życia wpływa też na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Trzeba działać coraz szybciej, żeby utrzymać się na rynku, żeby nie dać wyprzedzić się konkurencji, żeby zdobyć klienta.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Na dzisiejszym jakże wymagającym rynku pracy certyfikat PRINCE2 stanowi pewnego rodzaju potwierdzenie wysokiego poziomu znajomości techniki zarządzania projektami, jaką jest właśnie PRINCE2 (stosowana coraz powszechniej, a co za tym idzie logicznym jest, iż takich szkoleń na rynku pojawia się coraz więcej).

Zadowolenie z wykonywanej pracy jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Satysfakcję powinna dawać nie tylko płaca, jaką otrzymamy za wykonywane obowiązki, ale również efekty pracy, atmosfera w miejscu pracy, satysfakcja z tego, czym się zajmujemy, czy choćby status społeczny jaki osiągamy, dzięki pracy.

Sprzedaż usług czy produktów nie należy do rzeczy łatwych. Osoby, które utrzymają się z pracy polegającej na sprzedaży i proponowaniu różnego rodzaju usług klientom, muszą być do niej odpowiednio przygotowani.

Stres jest nieodłączną częścią życia każdego z nas. Funkcjonowanie w ciągłym pospiechu i napięciu nerwowym sprawia, że stres towarzyszy większości osobom niemalże każdego dnia. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, gdyż długotrwały stres może prowadzić do wielu chorób oraz wypalenia zawodowego. Warto zatem, aby osoby pracujące zawodowo regularnie uczestniczyły w szkoleniach uczących ich jak mają sobie radzić ze stresem.

Sprzedaż jest działem dość trudnym, w którym nie każdy odnajdzie się równie dobrze, Choć wydawać by się mogło, że jest to jedna z najprostszych biznesowych dziedzin, to jednak bycie dobrym sprzedawcą wymaga nie lada wiedzy i doświadczenia.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.