Transport materiałów niebezpiecznych po zmianach

Przewóz materiałów niebezpiecznych jest branża, która podlega bardzo wielu regulacjom prawnym. Nie dziwi więc fakt, że co pewien czas wprowadza się zmiany w obowiązujących przepisach prawnych, dzięki czemu są one znacznie lepiej dostosowane do realiów codziennego życia.

zdjęcie - Transport materiałów niebezpiecznych po zmianach

Transport materiałów niebezpiecznych po zmianach

Przewóz materiałów niebezpiecznych jest branża, która podlega bardzo wielu regulacjom prawnym. Nie dziwi więc fakt, że co pewien czas wprowadza się zmiany w obowiązujących przepisach prawnych, dzięki czemu są one znacznie lepiej dostosowane do realiów codziennego życia.

2019 – rok zmian

W przypadku ustawy o przewozie materiałów niebezpiecznych rok 2018 wprowadza bardzo wiele nowości. Dotyczą one wielu kwestii uregulowanych w akcie prawnym. Wiele ze zmian jest wynikiem wprowadzania dyrektyw unijnych, które nakazują dopasować krajowe przepisy do norm unijnych, dzięki czemu staną się one jednolite. Pierwszą zmianą, jaka widać w przepisach jest zmiana nazewnictwa i definicji. Zostały one określone na nowo, przynajmniej dość spora większość z nich, aby ich interpretacja nie nastręczała zbyt wielu problemów. To dobra wiadomość dla przewoźników realizujących zlecenia poza granicami kraju, mogą mieć bowiem pewność, że definicje zostały dostosowane w wielu krajach i nie będzie problemów z rozróżnieniem produktów czy usług.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Nowe numery, nowe tabele

Zmiany definicji i dodanie nowych pociągnęły za sobą drugą zmianę mianowicie zmiany w tabelach i numeracji materiałów niebezpiecznych. Ilość pozycji, które uległy zmianie lub się w nich pojawiły jest bardzo duża, ale dzięki temu wszystko jest znacznie bardziej czytelne. Dobrze jednak, jeśli przewoźnicy zapoznają się z wszelkimi zmianami zanim zaczną realizować zlecenia, aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji związanych z nowymi przepisami.

Transport tylko odpowiednimi samochodami

Dość spora ilość zmian dotyczy także kwestii odpowiednich samochodów, które mogą być wykorzystywane do przewozu materiałów niebezpiecznych. W ustawie określono rodzaj samochodu, który można o ego celu wykorzystać. Przepisy szczegółowo opisują także, jakie wyposażenie powinny mieć takie auta. Zgodnie z nimi producenci takich samochodów po wejściu w życie przepisów wspomniane nowe rozwiązania muszą stosować obowiązkowo. Odetchnąć mogą właściciele nieco starszych modeli – nie ma bowiem obowiązku dostosowywania jeżdżących już autu do tego wymogu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.