Transport materiałów niebezpiecznych po zmianach

Przewóz materiałów niebezpiecznych jest branża, która podlega bardzo wielu regulacjom prawnym. Nie dziwi więc fakt, że co pewien czas wprowadza się zmiany w obowiązujących przepisach prawnych, dzięki czemu są one znacznie lepiej dostosowane do realiów codziennego życia.

zdjęcie - (the_title())


Transport materiałów niebezpiecznych po zmianach

Przewóz materiałów niebezpiecznych jest branża, która podlega bardzo wielu regulacjom prawnym. Nie dziwi więc fakt, że co pewien czas wprowadza się zmiany w obowiązujących przepisach prawnych, dzięki czemu są one znacznie lepiej dostosowane do realiów codziennego życia.

2019 – rok zmian

W przypadku ustawy o przewozie materiałów niebezpiecznych rok 2018 wprowadza bardzo wiele nowości. Dotyczą one wielu kwestii uregulowanych w akcie prawnym. Wiele ze zmian jest wynikiem wprowadzania dyrektyw unijnych, które nakazują dopasować krajowe przepisy do norm unijnych, dzięki czemu staną się one jednolite. Pierwszą zmianą, jaka widać w przepisach jest zmiana nazewnictwa i definicji. Zostały one określone na nowo, przynajmniej dość spora większość z nich, aby ich interpretacja nie nastręczała zbyt wielu problemów. To dobra wiadomość dla przewoźników realizujących zlecenia poza granicami kraju, mogą mieć bowiem pewność, że definicje zostały dostosowane w wielu krajach i nie będzie problemów z rozróżnieniem produktów czy usług.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Nowe numery, nowe tabele

Zmiany definicji i dodanie nowych pociągnęły za sobą drugą zmianę mianowicie zmiany w tabelach i numeracji materiałów niebezpiecznych. Ilość pozycji, które uległy zmianie lub się w nich pojawiły jest bardzo duża, ale dzięki temu wszystko jest znacznie bardziej czytelne. Dobrze jednak, jeśli przewoźnicy zapoznają się z wszelkimi zmianami zanim zaczną realizować zlecenia, aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji związanych z nowymi przepisami.

Transport tylko odpowiednimi samochodami

Dość spora ilość zmian dotyczy także kwestii odpowiednich samochodów, które mogą być wykorzystywane do przewozu materiałów niebezpiecznych. W ustawie określono rodzaj samochodu, który można o ego celu wykorzystać. Przepisy szczegółowo opisują także, jakie wyposażenie powinny mieć takie auta. Zgodnie z nimi producenci takich samochodów po wejściu w życie przepisów wspomniane nowe rozwiązania muszą stosować obowiązkowo. Odetchnąć mogą właściciele nieco starszych modeli – nie ma bowiem obowiązku dostosowywania jeżdżących już autu do tego wymogu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.