Jakie są kluczowe procesy logistyczne?

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat, bez logistyki. Jest ona kluczowa w światowym handlu, który jest dzisiaj globalny i to właśnie z takimi wyzwaniami, mierzy się dzisiaj ta branża. Produkty, które kupujemy w sklepach, często przemierzają setki, albo i tysiące kilometrów.

Gamma - Jakie są kluczowe procesy logistyczne?


Jakie są kluczowe procesy logistyczne?

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat, bez logistyki. Jest ona kluczowa w światowym handlu, który jest dzisiaj globalny i to właśnie z takimi wyzwaniami, mierzy się dzisiaj ta branża. Produkty, które kupujemy w sklepach, często przemierzają setki, albo i tysiące kilometrów. To transportu takiej ilości, na tak duże odległości, potrzebne jest planowanie, które będzie perfekcyjne w każdym calu.

Tutaj nie ma miejsca na błędy. Wszystko musi być idealnie zsynchronizowane w miejscu i w czasie. Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, wymaga planowania, oraz sprawnego i świetnie działającego łańcucha dostaw. Jakie, w taki razie, są najważniejsze procesy logistyczne?
Jako kluczowe należy uznać:

  • transport – czyli opracowanie harmonogramu pojazdów, ustalenie sieci przewozów,
  • kształtowanie struktury i poziomu zapasów – odpowiednie opracowanie prognoz sprzedaży, struktur magazynowych, ilości, rozmiaru i lokalizacji magazynów,
  • logistyczna obsługa klienta – czyli ustalenie odpowiedniego zakresu potrzeb klientów,
  • magazynowanie – odpowiednie rozmieszczenie zapasów, określenie potrzebnej powierzchni magazynowej,
  • gospodarka opakowaniami – kluczowe będzie tutaj wybór odpowiednich opakowań ułatwiających załadunek i transport,

Zarządzanie procesami logistycznymi, wymaga dużej wprawy, oraz znajomości merytorycznej wyżej wymienionych zagadnień. Dlatego też, jeśli procesy logistyczne mają być idealnie zsynchronizowane, potrzebna jest dobrze wykształcona kadra, która świetnie ze sobą współpracuje.

Nie ma logistyki, bez dobrej pracy zespołowej, bo to właśnie wysiłek wielu ludzi i odpowiednie zarządzanie procesami logistycznymi, wpływają na jeden, wspólny sukces.

Branża logistyczna, cały czas rozwija się i nowe technologie wpływają na jej ciągłą ewolucję, dlatego warto być na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi, które ułatwiają i synchronizują zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie.

Logistyka to przyszłość, ponieważ wszystko wskazuje na to, że handel międzynarodowy, będzie nadal wzrastał, w tak szybkim tempie, jak obecnie, dlatego zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, jest tak ważne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.