Szkolenie zarządzanie zasobami ludzkimi

Osiąganie celów strategicznych w przedsiębiorstwach wymaga tego, by odpowiednio zarządzać firmą, jego elementami składowymi, a także wszelkimi zasobami. Jednymi z najważniejszych zasobów, jakie może posiadać przedsiębiorstwo są ludzie. Pracownicy mogą w ogromnej mierze przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa, ale również mogą być powodem niepowodzenia firmy.

9 stycznia 2019
zdjęcie - Szkolenie zarządzanie zasobami ludzkimi

Szkolenie zarządzanie zasobami ludzkimi

Osiąganie celów strategicznych w przedsiębiorstwach wymaga tego, by odpowiednio zarządzać firmą, jego elementami składowymi, a także wszelkimi zasobami.

Jednymi z najważniejszych zasobów, jakie może posiadać przedsiębiorstwo są ludzie. Pracownicy mogą w ogromnej mierze przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa, ale również mogą być powodem niepowodzenia firmy.

Dlatego tak istotne jest, aby rozważnie i możliwie jak najlepiej wykorzystywać potencjał, jaki posiadają pracownicy.

Zarządzanie zasobami ludzkimi odnosi się nie tylko do pracowników niskiego szczebla. Przeprowadzane często szkolenia dotyczące tego tematu wskazują, że dla prawidłowego i jak najbardziej optymalnego funkcjonowania przedsiębiorstwa należy efektywnie zarządzać wszystkimi pracownikami, na każdym szczeblu, także zarządczym.

Szkolenie zarządzanie ludźmi - jest to niezwykle ważne, bowiem każdy pracownik, na każdym szczeblu posiada cechy, wiedzę i umiejętności, z których przedsiębiorstwo może czerpać, stając się silnym i istotnym graczem na rynku. Podczas szkoleń z tego zakresu jasno omawiane są wszelkie zasoby, jakimi dysponują ludzie, a z jakich może korzystać organizacja.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz nasze szkolenia.

Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.

Do głównych należą przede wszystkim wiedza, umiejętności, szczególne zdolności, jak również charakter ludzi, umiejętność pracy w grupie, zarządzania czasem czy kreatywność. Nawet jeśli któryś z pracowników nie jest świadomy swoich szczególnych możliwości czy zdolności, którymi znacząco mógłby przysłużyć się organizacji, to za pomocą nowoczesnych technik, jak choćby coaching zawodowy pracownicy mogą poznać wszelkie swoje słabe i silne strony, niedoceniane zalety czy umiejętności, które dla przedsiębiorstwa mogą okazać się niezwykle istotne. Trener zawodowy może takie podpowiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać te szczególne zalety, by jeszcze efektywniej pełnić swoją rolę w firmie.

Szkolenia z zarządzania zasobami ludzkimi są bardzo cennym źródłem informacji dla wszystkich osób, które w swojej pracy mają okazję zarządzać zespołem pracowników. Managerowie, liderzy grup, kierownicy czy dyrektorzy powinni regularnie uzupełniać swoją wiedzę na tematy związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwie, bowiem jest to jeden z najcenniejszych kapitałów, jakie posiada organizacja. Jeśli odpowiednio pokierować zespołem pracowników, dział firmy, jej oddział czy nawet całe przedsiębiorstwo może w szybkim czasie odnieść ogromny sukces.

Warto również zauważyć, że kapitał ludzki jest niezwykle skuteczną techniką przejmowania przewagi konkurencyjnej. Najsilniejsi konkurenci na rynku mogą pozyskać tak samo dobrych lub lepszych dostawców, klientów czy technologie. Jednak to właśnie kapitał ludzki, umiejętności, wiedza czy informacje, jakie posiadają pracownicy mogą przyczynić się do przejęcia przewagi nad głównymi konkurentami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przygotowując nasze szkolenia HR online nie przekładamy treści i procesu „jeden do jednego” ze szkoleń stacjonarnych.


Zobacz nasze szkolenia HR.

Jeśli konkurencyjne firmy nie będą w stanie tak skutecznie zarządzać pracownikami, tak efektywnie wypełniać planów i osiągać celów strategicznych firmy, to z pewnością żadne urządzenia czy dostawcy nie będą w stanie przyczynić się do sukcesu firmy równie skutecznie, co pracownicy.

Być może właśnie dlatego coraz częściej w przedsiębiorstwach pojawiają się trenerzy zawodowi, a każdy pracownik zarządzający zespołem pracowników bierze udział w szkoleniach z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim.

Odpowiednie organizowanie czasu pracy, przydział obowiązków, motywowanie podwładnych, a także regularne docenianie i nagradzanie pracowników bez wątpienia działa wyłącznie na korzyść firmy.

Jeśli więc przedsiębiorstwo chce się rozwijać, inwestować w nowe technologie, szukać innowacyjnych pomysłów i zdobywać jeszcze lepszą pozycję na rynku, w pierwszej kolejności powinno zadbać o kapitał ludzki i nauczyć się efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi.

To właśnie w zasobach ludzkich doszukać możemy się tego niezwykle istotnego czynnika, dzięki któremu przedsiębiorstwo może odnieść sukces lub ponieść klęskę. Zaś umiejętność rozważnego, skutecznego i jak najefektywniejszego zarządzania pracownikami wydaje się być kluczowym elementem i umiejętnością, którą powinien posiąść każdy dyrektor, kierownik, manager czy lider grupy.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.