Umowy handlowe od A do Z

Nie ulega wątpliwości, że rynek produktów oraz różnego rodzaju usług jest obecnie bardzo nasycony. Z tego też względu dobrze byłoby pamiętać o tym, że chcąc pokonać konkurencję, trzeba dobrze wypromować daną usługę lub produkt.

zdjęcie - (the_title())


Umowy handlowe od A do Z

Nie ulega wątpliwości, że rynek produktów oraz różnego rodzaju usług jest obecnie bardzo nasycony. Z tego też względu dobrze byłoby pamiętać o tym, że chcąc pokonać konkurencję, trzeba dobrze wypromować daną usługę lub produkt.

Nie da się jednak ukryć, że oprócz właściwej promocji konieczna jest również znajomość podstawowych technik sprzedażowych. Z całą pewnością dobrze byłoby również postarać się o to, aby wiedzieć czym są umowy handlowe. Bez zawierania tego rodzaju umów niemożliwa może okazać się współpraca zarówno z kontrahentami krajowymi jak i z kontrahentami zagranicznymi.

Na pewno warto wiedzieć, że w prawie polskim nie ma definicji legalnej umowy handlowej. Na pewno jednak dobrze byłoby wiedzieć, że tego rodzaju umowy zawierane są przez większość małych i średnich przedsiębiorstw. Co do zasady przyjmuje się jednak, że istnieją dwa rodzaje umów handlowych.

Jeżeli umowa handlowa zawierana jest między dwiema firmami, nazywamy to profesjonalnym obrotem. Istnieje jednak również obrót konsumencki. Obrotem konsumenckim jest umowa zawierana pomiędzy firmami oraz klientami indywidualnymi. Nie da ukryć, że dobrze byłoby brać regularny udział w szkoleniach oraz kursach, dzięki którym dowiemy się czym dokładnie są umowy handlowe. Warto byłoby więc wziąć udział w szkoleniach takich jak szkolenia kontrakty handlowe.

Nie da się ukryć, że najlepszym pomysłem jest uczestnictwo w szkoleniach, które prowadzone są przez właściwie wyedukowanego i odpowiednio doświadczonego szkoleniowca. Unikajmy brania udziału w szkoleniach i kursach, które nie są certyfikowane.

Tego rodzaju szkolenia oraz kursy nie skończą się bowiem dla nas uzyskaniem certyfikatu, a tym samym nie będziemy posiadać dowodów na to, że faktycznie wzięliśmy udział w takowych szkoleniach.

Dobrze byłoby dokładnie przejrzeć strony internetowe firm szkoleniowych, których usługami jesteśmy zainteresowani. Warto przyglądać się dokładnie rekomendacjom poszczególnych firm. Zwracajmy również uwagę na opinie klientów o poszczególnych firmach szkoleniowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.