Sprzedaż w każdej cenie

Odpowiednie podejście do klienta nie przychodzi samo. Potrzeba doświadczenia w branży, wiedzy o tym, jak się zachować, żeby zyskać sympatię i uwagę oraz tego, jakich zachowań unikać w czasie proponowania zakupu towarów. Jak w każdej innej dziedzinie znajdą się osoby, którym nie przeszkadza obojętne traktowanie przez sprzedawcę, ponieważ od początku są zainteresowane określonym modelem.

Odpowiednie podejście do klienta nie przychodzi samo. Potrzeba doświadczenia w branży, wiedzy o tym, jak się zachować, żeby zyskać sympatię i uwagę oraz tego, jakich zachowań unikać w czasie proponowania zakupu towarów. Jak w każdej innej dziedzinie znajdą się osoby, którym nie przeszkadza obojętne traktowanie przez sprzedawcę, ponieważ od początku są zainteresowane określonym modelem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

Wielu jednak przychodzi do sklepu, nie wiedzą, czego konkretnie potrzebują, ale z konkretnymi oczekiwaniami: „Chcemy, żeby był tani/niezawodny/rodzinny/szybki/bezawaryjny/dobrze ubezpieczony/istniała możliwość wzięcia na raty/w kolorze zielonym/czerwonym/cytrynowym, itp.”.

Sprostanie takim wymaganiom, zwłaszcza, gdy producent nie dostarczy odpowiedniego materiału pozwalającego na spełnienie którejkolwiek z tych prób, okazuje się dużym wyzwaniem. Dlatego też osoby odpowiedzialne za sprzedaż muszą być pewne, że uda im się tego dokonać, nawet kiedy klient nie dostanie tego, czego pierwotnie oczekiwał. Cały trik polega na tym, żeby mimo wszystko wyszedł zadowolony z przeprowadzonej transakcji.

Dokonać tego można, jeżeli weźmie się udział w specjalistycznych kursach. Szkolenia ze sprzedaży pozwalają nabyć nowe umiejętności i rozszerzyć posiadane doświadczenie o zaskakująco skuteczne techniki perswazji. Jedni uważają je za manipulację, jednak firmy, które zatrudniają takich sprzedawców, zyskują nie tylko cenne pracownika, ale też oddanych klientów. Wszystko zależy od przyjętej perspektywy.

Przedsiębiorstwa wiedzą, że nie zawsze to, czego oczekuje klient, jest tym, czego naprawdę potrzebuje i chce. Dał się zwabić modnym dodatkom, niepotrzebnym mu nowinkom czy też polecaniom sąsiada, któremu pasuje nowe auto, ale styl życia klienta nie pozwala na jego eksploatowanie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online: Zobacz również nasze szkolenia po angielsku

W takiej sytuacji dobrze jest mieć obok siebie zaufanego pracownika, który podpowie, jak powinna przebiegać ocena możliwości kredytowych, które modele są w stanie sprostać stawianym wymaganiom albo skutecznie je zastąpić albo która oferta zupełnie nie pasuje dla klienta. Można się wtedy ustrzec przed wieloma błędami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.