Szkolenia dla managerów sprzedaży, czyli jak zwiększyć efektywność zarządzania zespołem projektowym?

W niemal wszystkich nowoczesnych koncepcjach zarządzania organizacją managerowie mają kluczowe znaczenie we wdrażaniu strategii każdej firmy. Mimo to, jak powszechnie wiadomo manager sam w sobie nie jest w stanie całkowicie wdrożyć nowych rozwiązać, czy zrealizować danego projektu. Dlatego też często mówi się, iż każdy manager jest tylko i wyłącznie tak dobry, jak dobry może być zespół projektowy, którym kieruje. Warto też pamiętać, iż, wbrew wszelkim pozorom, praktycznie nikt nie rodzi się od razu wybitnym kierownikiem i managerem (no dobrze – może za wyjątkiem nielicznych, wybitnych jednostek). Dlatego też konieczna jest nieustanna edukacja, aby nieustannie rozwijać i doskonalić posiadane umiejętności oraz nadążać za najnowszymi trendami w zarzadzaniu.

  W niemal wszystkich nowoczesnych koncepcjach zarządzania organizacją managerowie mają kluczowe znaczenie we wdrażaniu strategii każdej firmy. Mimo to, jak powszechnie wiadomo manager sam w sobie nie jest w stanie całkowicie wdrożyć nowych rozwiązać, czy zrealizować danego projektu. Dlatego też często mówi się, iż każdy manager jest tylko i wyłącznie tak dobry, jak dobry może być zespół projektowy, którym kieruje.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Dowiedz się jak radzić sobie z psychomanipulacją w negocjacjach. Szkolenie psychomanipulacji jest skierowane do menagerów, pracowników działów handlowych, kupców i dostawców. Szkolenia powiązane z tym tematem: techniki prezentacji, szkolenia dla sprzedawców.

  Warto też pamiętać, iż, wbrew wszelkim pozorom, praktycznie nikt nie rodzi się od razu wybitnym kierownikiem i managerem (no dobrze – może za wyjątkiem nielicznych, wybitnych jednostek). Dlatego też konieczna jest nieustanna edukacja, aby nieustannie rozwijać i doskonalić posiadane umiejętności oraz nadążać za najnowszymi trendami w zarzadzaniu.

  Szkolenia dla managerów sprzedaży mają na celu rozwijanie umiejętności i kompetencji kierowników kierujących działania sprzedaży. Podczas warsztatów przekazuje się im wiedzę dotyczącą roli i funkcji managera w każdej organizacji, zasad tworzenia zespołów sprzedażowych (w tym kryteriów doboru pracowników zespołu), sposób wyznaczania celów dla zespołu oraz nadzoru, kontroli i monitorowania ich realizacji.

  Dobry manager musi bowiem zadbać o to, by pracownicy mu podlegli wiedzieli co i w jaki sposób mają robić, a także, co oczywiste, musi zadbać o to, by pracownicy rzeczywiście i z odpowiednią starannością wykonywali powierzoną im pracę.

  Uczestnicy szkolenia będą rozwijali również swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej, w zakresie komunikacji na linii kierownik-pracownik. Nauczą się też motywowania pracowników oraz delegowania uprawnień, by utrzymywać ciągle wysoki poziom zmotywowania do działania w zespole. W końcu, przekazane zostaną im kompetencje z zakresu sposobów rozpoznawania i rozwiązywania wszelkiego rodzaju sporów i konfliktów w zespołach projektowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online: Zobacz również nasze szkolenia po angielsku

  Wszystkie powyższe umiejętności, przekazywane i ćwiczone w ciągu dwudniowego szkolenia, mogą znacząco podnieść poziom zarządzania, a co za tym idzie – również efektywność pracy zespołu projektowego podległego danemu managerowi.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.