Jakie cechy powinien mieć dobry pracownik

Gamma - Jakie cechy powinien mieć dobry pracownik

  Każdy pracodawca szukający nowych pracowników zadaje sobie pytanie o to, jakie cechy powinien mieć człowiek, którego zatrudnią. Oczywiście niektóre cechy będą zależne od rangi i stanowiska, na które poszukujemy kandydata, istnieje jednak kilka uniwersalnie pożądanych u pracowników cech. Pierwszą z nich jest umiejętność organizacji swojej pracy.

  Cecha ta wpływa na terminowość realizacji stawianych pracownikowi zdań jak i efekty, jakie osiąga. Kolejną wartościową cechą jest ambicja. Dobry pracownik, to taki, który zawsze dąży do samodoskonalenia się.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

   

  Przywiązuje on dużą wagę do tego, by perfekcyjnie wykonywać swoje zadania, oraz zwiększać swoje kompetencje, tak by móc lepiej wykonywać swoją pracę. Ambitny człowiek to dobry nabytek dla każdej firmy stawiającej na rozwój jej zasobów ludzkich.

  Bardzo pożądaną cechą jest także umiejętność pracy w zespole. Jeden wadliwy trybik może uniemożliwić pracę każdej maszyny, w ten sam sposób może zadziałać pracownik, który źle współpracuje ze swoimi kolegami.

  Jego niechęć do wchodzenia w relacje z innymi może sprawić, że przy wykonywaniu swoich zdań, będzie przeszkadzał innym w ich pracy, lub, że w wyniku braku komunikacji dwie osoby będą wykonywać te same zadania.

  Managerowi oraz pracownicy z działów HR powinni przykładać dużą wagę do relacji panujących w zespołach ich firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.