Doskonalenie w firmie i poza nią, czyli jakie mamy możliwości rozwoju pracowników?

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. To jedna z często powtarzanych maksym, która w fenomenalny sposób opisuje aktualną sytuację na rynku pracy. Nieustanny rozwój zawodowy stał się obecnie koniecznością dla wszystkich zatrudniających i zatrudnianych.

zdjęcie - (the_title())


Doskonalenie w firmie i poza nią, czyli jakie mamy możliwości rozwoju pracowników?

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. To jedna z często powtarzanych maksym, która w fenomenalny sposób opisuje aktualną sytuację na rynku pracy. Nieustanny rozwój zawodowy stał się obecnie koniecznością dla wszystkich zatrudniających i zatrudnianych.

Istnieje szereg możliwości edukacyjnych, które pozwalają na zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności praktycznych. Jakie są najpopularniejsze z nich? O tym więcej opowiemy w dzisiejszym artykule.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

Szkolenia szyte na miarę – różne sposoby zdobywania wiedzy

Szkolenia i warsztaty mogą przybierać rozmaite formy. Najczęściej mówimy o klasycznym podziale na szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne.

Wewnętrzne kursy komputerowe Wrocław i inne rodzaje szkoleń w firmie

Szkolenia wewnętrzne są dedykowane wyłącznie pracownikom danego przedsiębiorstwa. Sprawia to, że mogą być precyzyjnie dopasowane do potrzeb danej grupy, jej możliwości i problemów. Równocześnie ogranicza to jednak znacząco możliwość interakcji i poznawania nowych ludzi.

Najczęstszym rodzajem kursów tego typu są zajęcia językowe, warsztaty z obsługi konkretnych programów komputerowych, na przykład Excela, a także doskonalenie umiejętności miękkich, szczególnie potrzebnych w danym zespole dla potrzeb realizowanego przez nią projektu.

Nie tylko kursy unijne Wrocław, czyli jak wyglądają szkolenia zewnętrzne?

Jak łatwo się domyślić, szkolenia zewnętrzne są adresowane do znacznie szerszego grona niż tylko przedstawiciele jednego zakładu. Daje to możliwość poszerzenia horyzontów oraz poznania nowych ludzi, ich punktów widzenia oraz znacznego poszerzenia horyzontów. Ze względu na ogólny charakter kursów są one jednak znacznie bardziej ogólne i mniej dopasowane do potrzeb konkretnej firmy.

Do często wybieranych szkoleń tego typu zaliczają się kursy organizowane przez EFS, czyli Europejskie Fundusze Społeczne, w ramach których można uczestniczyć w darmowych zajęciach, podnoszących umiejętności zawodowe.

Kursy zawodowe Wrocław – wielość możliwości dla każdego

Zdobywanie dodatkowych umiejętności zawodowych lub przebranżawianie się jest obecnie znacznie prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Można powiedzieć, że wiedza jest teraz na wyciągnięcie ręki. Szkolenia w firmie często bywają obligatoryjne. Warto jednak nie traktować ich jako przykrego obowiązku, a raczej jako wielką szansę na zwiększenie swoich własnych możliwości i pokonanie wewnętrznych barier.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.