Szkolenie zarządzanie zasobami ludzkimi

Osiąganie celów strategicznych w przedsiębiorstwach wymaga tego, by odpowiednio zarządzać firmą, jego elementami składowymi, a także wszelkimi zasobami. Jednymi z najważniejszych zasobów, jakie może posiadać przedsiębiorstwo są ludzie. Pracownicy mogą w ogromnej mierze przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa, ale również mogą być powodem niepowodzenia firmy.

9 stycznia 2019
zdjęcie - Szkolenie zarządzanie zasobami ludzkimi


Szkolenie zarządzanie zasobami ludzkimi

Osiąganie celów strategicznych w przedsiębiorstwach wymaga tego, by odpowiednio zarządzać firmą, jego elementami składowymi, a także wszelkimi zasobami.

Jednymi z najważniejszych zasobów, jakie może posiadać przedsiębiorstwo są ludzie. Pracownicy mogą w ogromnej mierze przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa, ale również mogą być powodem niepowodzenia firmy.

Dlatego tak istotne jest, aby rozważnie i możliwie jak najlepiej wykorzystywać potencjał, jaki posiadają pracownicy.

Zarządzanie zasobami ludzkimi odnosi się nie tylko do pracowników niskiego szczebla. Przeprowadzane często szkolenia dotyczące tego tematu wskazują, że dla prawidłowego i jak najbardziej optymalnego funkcjonowania przedsiębiorstwa należy efektywnie zarządzać wszystkimi pracownikami, na każdym szczeblu, także zarządczym.

Szkolenie zarządzanie ludźmi - jest to niezwykle ważne, bowiem każdy pracownik, na każdym szczeblu posiada cechy, wiedzę i umiejętności, z których przedsiębiorstwo może czerpać, stając się silnym i istotnym graczem na rynku. Podczas szkoleń z tego zakresu jasno omawiane są wszelkie zasoby, jakimi dysponują ludzie, a z jakich może korzystać organizacja.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz nasze szkolenia.

Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.

Do głównych należą przede wszystkim wiedza, umiejętności, szczególne zdolności, jak również charakter ludzi, umiejętność pracy w grupie, zarządzania czasem czy kreatywność. Nawet jeśli któryś z pracowników nie jest świadomy swoich szczególnych możliwości czy zdolności, którymi znacząco mógłby przysłużyć się organizacji, to za pomocą nowoczesnych technik, jak choćby coaching zawodowy pracownicy mogą poznać wszelkie swoje słabe i silne strony, niedoceniane zalety czy umiejętności, które dla przedsiębiorstwa mogą okazać się niezwykle istotne. Trener zawodowy może takie podpowiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać te szczególne zalety, by jeszcze efektywniej pełnić swoją rolę w firmie.

Szkolenia z zarządzania zasobami ludzkimi są bardzo cennym źródłem informacji dla wszystkich osób, które w swojej pracy mają okazję zarządzać zespołem pracowników. Managerowie, liderzy grup, kierownicy czy dyrektorzy powinni regularnie uzupełniać swoją wiedzę na tematy związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwie, bowiem jest to jeden z najcenniejszych kapitałów, jakie posiada organizacja. Jeśli odpowiednio pokierować zespołem pracowników, dział firmy, jej oddział czy nawet całe przedsiębiorstwo może w szybkim czasie odnieść ogromny sukces.

Warto również zauważyć, że kapitał ludzki jest niezwykle skuteczną techniką przejmowania przewagi konkurencyjnej. Najsilniejsi konkurenci na rynku mogą pozyskać tak samo dobrych lub lepszych dostawców, klientów czy technologie. Jednak to właśnie kapitał ludzki, umiejętności, wiedza czy informacje, jakie posiadają pracownicy mogą przyczynić się do przejęcia przewagi nad głównymi konkurentami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przygotowując nasze szkolenia HR online nie przekładamy treści i procesu „jeden do jednego” ze szkoleń stacjonarnych.


Zobacz nasze szkolenia HR.

Jeśli konkurencyjne firmy nie będą w stanie tak skutecznie zarządzać pracownikami, tak efektywnie wypełniać planów i osiągać celów strategicznych firmy, to z pewnością żadne urządzenia czy dostawcy nie będą w stanie przyczynić się do sukcesu firmy równie skutecznie, co pracownicy.

Być może właśnie dlatego coraz częściej w przedsiębiorstwach pojawiają się trenerzy zawodowi, a każdy pracownik zarządzający zespołem pracowników bierze udział w szkoleniach z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim.

Odpowiednie organizowanie czasu pracy, przydział obowiązków, motywowanie podwładnych, a także regularne docenianie i nagradzanie pracowników bez wątpienia działa wyłącznie na korzyść firmy.

Jeśli więc przedsiębiorstwo chce się rozwijać, inwestować w nowe technologie, szukać innowacyjnych pomysłów i zdobywać jeszcze lepszą pozycję na rynku, w pierwszej kolejności powinno zadbać o kapitał ludzki i nauczyć się efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi.

To właśnie w zasobach ludzkich doszukać możemy się tego niezwykle istotnego czynnika, dzięki któremu przedsiębiorstwo może odnieść sukces lub ponieść klęskę. Zaś umiejętność rozważnego, skutecznego i jak najefektywniejszego zarządzania pracownikami wydaje się być kluczowym elementem i umiejętnością, którą powinien posiąść każdy dyrektor, kierownik, manager czy lider grupy.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z naszej strefy wiedzy

Raport Deloitte podsumowujący 2015 rok potwierdza, że najistotniejszym wyzwaniem dla liderów przedsiębiorstw okazało się budowanie kultury organizacyjnej i zaangażowania. Zdaniem autorów raportu to właśnie te dwie, kluczowe wartości stanowią receptę na coraz powszechniejsze trudności w przyciąganiu i utrzymywaniu pracowników o wysokim potencjale. Organizacje, które umiejętnie wykorzystają ten fakt, mają szansę wygrania boju o talenty i pozostawienia w tyle swoich konkurentów.   
Szanowni Państwo!
Jednym z podstawowych oczekiwań od ekspertów HR oraz HR Business Partnera jest wsparcie organizacji oraz menedżerów w wykorzystaniu potencjału pracowników i zapewnieniu możliwie najwyższego poziomu efektywności. Od wielu już lat nie tylko mówi się o zarządzaniu efektywnością lecz także wdrażane są systemowe rozwiązania mające na celu podnoszenie efektywności pracowników. Jesteśmy też świadkami prawdziwej rewolucji w podejściu do tworzenia wyzwań dla pracowników i monitorowania postępów na drodze do ich realizacji. Warto zetem przyjrzeć się nowym rozwiązaniom gdyż jeśli jeszcze ich nie stosujemy to najprawdopodobniej wkrótce się z nimi zmierzymy.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Clare Graves stworzył swój model na podstawie licznych badań przeprowadzonych na ludziach z całego świata, w różnym wieku i z różnych grup społecznych. Na tej podstawie doszedł do wniosku, że z czasem nasze poziomy świadomości ulegają zmianom. Dzieje się tak przez doświadczenie jakie zdobywamy, w związku z czym przechodzimy na coraz to wyższe etapy.

Przewodzenie ludziom i zarządzanie nimi oraz ich efektywnością to ciągłe wzajemne oddziaływanie wzorców zachowań jednostek na siebie nawzajem. Zatem inni zmieniają się tylko w takim stopniu, w jakim my się zmieniamy!

Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość dla wszystkich jej członków?

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Zarządzanie poprzez projekty od pewnego czasu stało się nadzwyczaj popularną metodą. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zarządzanie projektami pozwala przedsiębiorstwom na szybkie i skuteczne realizowanie zadań, nawet bardzo trudnych, a przy tym nie wymaga angażowania zbyt wielu środków i zasobów. Na czym polega? Jak skutecznie zarządzać projektami?

Zarządzanie zespołem projektowym nie należy do łatwych zadań. Jednak do realizacji projektów w sposób efektywny, skuteczny i gwarantujący sukces jest niezbędne. Dlatego też tak dużą uwagę zwraca się na umiejętności związane z zarządzaniem grupą współpracowników.

Konflikt jest nieodłączną częścią życia. Tyczy się to również środowiska, w którym ludzie pracują. Zarządzając grupą osób nie zawsze możemy zagwarantować, że będą oni żyć ze sobą w zgodzie. Może to nie tylko negatywnie wpływać na atmosferę w miejscu pracy, ale również prowadzić do gwałtownych konfliktów.

Posiadanie własnej firmy jest marzeniem niejednego z nas. Nie da się jednak ukryć, że jej prowadzenie niestety nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby firma dobrze prosperowała i przynosiła nam intratne zyski, musimy podjąć szereg działań, takich jak na przykład skuteczna promocja dóbr i usług oferowanych przez firmę.

Zarządzanie projektami nie należy do najprostszych zadań. To przede wszystkim na project managerze ciąży odpowiedzialność za realizację projektu. Od niego zależy to, czy zlecający będzie zadowolony z przebiegu prac i efektu finalnego, czy nie zostanie przekroczony termin realizacji zadania…

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.