Biznes bez wkładu

Jedną z podstawowych kwestii, o jakich myślimy, gdy planujemy założenie naszego własnego interesu jest nasz kapitał początkowy.

zdjęcie - (the_title())

Jedną z podstawowych kwestii, o jakich myślimy, gdy planujemy założenie naszego własnego interesu jest nasz kapitał początkowy. W wielu wypadkach jest to jednak kwestia drugorzędna, często nawet opcjonalna. Zależnie od tego, co planujemy, może okazać się, że nasz pomysł na biznes nie wymaga żadnego wkładu własnego.

Jeśli na przykład oferujemy usługi związane z grafiką komputerową, rzemiosłem, tworzeniem stron internetowych czy coachingiem, to zazwyczaj myśląc o założeniu firmy mamy już wszystko, czego potrzebujemy-narzędzia niezbędne do wykonywania zleceń i pokój do przyjmowania interesantów.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

 

Jeżeli nie dysponujemy jednak lokalem, to wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z marzeń o własnym interesie.

W obecnych czasach coraz więcej transakcji zawieranych jest za pośrednictwem Internetu, opcją godną rozważenia może być też spotykanie się z klientami w restauracjach lub kawiarniach. Warte podkreślenia jest to, że naszym wkładem nie muszą być pieniądze, czasem nasz kapitał stanowią nasze umiejętności.

Jednak należy pamiętać o tym, że rozpoczęcie własnego interesu bez inwestowania w niego pieniędzy, będzie oznaczało, że zamiast tego musimy włożyć ogromną ilość pracy i wykazać się niemałym zaangażowaniem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.